مهرداد ویسکرمی در جلسه کمیسیون فناوری و اطلاعات اتاق بازرگانی لرستان اظهار کرد: طرح صیانت از فضای مجازی از زمانی که 85 شدنش مطرح شد، سر و صدای زیادی کرد و موج سنگینی علیه آن فعال شد.
وی ادامه داد: این طرح بسیار تخصصی است و مطرح شدن آن در صحن علنی مجلس زمان‌بر بود و البته ممکن بود روال آن غیر تخصصی یپش رود.
نماینده مردم خرم آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد‌: در حال حاضر هیچ کاری روی این طرح فعلا نشده و ‌بعد از فعال شدن کمیسیون به صورت تخصصی روی آن کار می شود. دولت، نخبگان، پژوهشگران، صاحبان کسب و کارهای مجازی و دانشگاه ها هم حتما باید نظر تخصصی در این زمینه بدهند.
ویسکرمی بیان کرد: مخفی کاری در کار نیست و چون مجلس درگیر وزرا شد هنوز کاری روی این طرح انجام نشده است و قطعا در فضای عقلانی این موضوع طی روزهای آتی پیش خواهد رفت.
وی گفت: بسیار مشتاقم که از نظرات کارشناسان در این طرح بهره خواهیم برد و نگاه من به این طرح تک بعدی نیست.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به صیانت از کسب و کارهای فضای مجازی خاطر نشان کرد: از کسب و کارهای مجازی باید محافظت کرد چرا که در غیر این صورت شاهد بیکاری، فرار مغزها افسردگی جوانان، مشکلات بیکاری و… خواهیم بود.

ویسکرمی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: یکی از مهمترین مواردی که برای من اهمیت دارد و با قطعیت تمام توان خود را برای آن می گذارم حمایت از بخش خصوصی استان است.