مراسم آغاز به کار پروژه بین‌المللی بازآفرینی شهری «اربینت» در خرم‌آباد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی لرستان ؛ آیین افتتاحیه کارگاه آموزشی پروژه بین المللی اربینت با حضور اساتید خارجی و نمایندگان اتحادیه اروپا، معاون امور اقتصادی استاندار ،مسئولین استانی ، فرماندار خرم آباد ، رییس شورای شهر و شهردار خرم آبادو همچنین مدرسان و مربیان ایرانی و علاقمندان در محل سالن جلسات اتاق بازرگانی استان برگزار گردید.

پروژه اربینت از طریق ایجاد کریدورهای سلامت با هم‌آفرینی راه‌حل‌های طبیعت‌بنیانِ مشترک اجتماعی، زیست‌محیطی و قابل عرضه در بازار به عنوان محرک های بازآفرینی سکونتگاه های اجتماعی عمل می کند.

اربینت(URBiNAT) بر بازآفرینی و ادغام محله‌های محروم مسکونی با استفاده از راه‌حل‌های طبیعت‌بنیان نوآورانه و جامعی متمرکز است که متضمن پایداری و تجهیز نیروهای محرک برای همبستگی اجتماعی است. اقدامات بر روی فضای عمومی برای ایجاد روابط مشترک جدید شهری، اجتماعی و طبیعت‌بنیان به کمک شهروندان در داخل و بین محله‌های مختلف متمرکز خواهند شد.

این کارگاه از امروز ۲۹ مهر ماه به مدت ۴ روز در خرم‌آباد برگزار می‌شود. قرار است این پروژه بازآفرینی شهری اربینت به مدت ۵ سال در خرم‌آباد انجام شود.