معاون امور اقتصادی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: ۱۳ طرح اقتصادی توسط شستا و صندوق بازنشستگی کشوری در لرستان اجرا می‌شود.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی لرستان ، حجت الله میرزایی روز پنجشنبه در جلسه مشترک شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی و کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری که در اتاق بازرگانی لرستان برگزار شد بیان کرد: شستا و صندوق بازنشستگی کشوری در لرستان ۱۳ عنوان یا واحد خدماتی دارد که هفت مورد فعال و ۶ مورد پروژه است.

وی اظهار داشت: سیمان دورود، داروسازی اکسیر و داروسازی زاگرس فارمر و صندوق کشوری کشت و صنعت هزار راسی الیگودرز، پگاه خرم آباد و ۲ هتل ایرانگردی خرم آباد و الیگودرز، لاستیک سازی الیگودرز و شیرخشک بروجرد و دامپروری سه هزار راسی دلفان و فاز چهار سیمان دورود پروژه های شستا در لرستان هستند.

وی با بیان اینکه این طرح ها اعتبارات سنگینی دارند ادامه داد: تنها لاستیک سازی الیگودرز بیش از پنج هزار میلیارد تومان منابع نیاز دارد.

وی  با بیان اینکه این طرح های لرستان در غرب کشور بیشترین تعداد طرح های شستا هستند ، افزود: مهمترین مشکل لاستیک سازی الیگودرز تخصیص ارز است که در حال پیگیری است و پیش بینی می شود به دلیل حجم بالای سرمایه گذاری حدود سه سال طول خواهد کشید.

میرزایی عنوان کرد:کشت و صنعت هزار راسی الیگودرز در صندوق بازنشستگی کشوری در حال اجرا است و تا پایان سال ۲ هزار راس در این واحد قرار می گیرد و مراحل انجام و خریداری دام های این طرح تا حدود زیادی انجام شده است.