تولید کنندگان لرستانی عصاره اقتصاد استان هستند…

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی لرستان، حسین سلاحورزی در نشست صبحانه‌کاری فعالان اقتصادی لرستان با استاندار که در اتاق لرستان برگزار شد، اظهار کرد: به دلیل تلاطماتی که اخیرا در بازار ارز و عمدتا به دلایل غیر اقتصادی به وجود آمد در برخی حوزه‎ها اختلال در حوزه‎های اقتصادی دیگر به وجود آمد و این اوضاع در حالی رقم خورد که شاید برای بخش صادراتی کشور شرایط مناسب‎تری به وجود آمده بود.

رئیس اتاق بازرگانی لرستان: در این شرایط به دلیل افزایش بی‎رویه قیمت ارز در زمینه تامین مواد اولیه یا هزینه‎های جاری، تولیدکنندگان در مضیقه قرار گرفتند و مجموعه‎ای از مشکلات در کشور به وجود آمد که عمدتا منشاء غیر اقتصادی دارند.

سلاح‎ورزی اضافه کرد: در 20 سال اخیر کشور از نظر ذخایر ارزی تا حد کنونی وضعیت مطمئنی نداشته و براساس آمار بیش از 120 میلیارد دلار ذخائر ارزی در اختیار کشور است و در این شرایط با اینکه اتفاقی از نظر تقاضا به وجود نیامده بود ولی به دلیل جنبه‎های روانی شاهد رشد بی رویه قیمت ارز بودیم.

نائب رئیس اتاق ایران تصریح کرد: براساس محاسبات اقتصاد مهندسی هیچ روشی با هیچ سال پایه‎ای تایید نمی‎کند که ارزش دلار در این رنج قیمت و محدوده باشد.

وی با بیان اینکه خوشبختانه در روزهای اخیر با مداخله و کنترل هوشمندانه بانک مرکزی روند قیمت ارز در کشور سیر نزولی داشته و دارد، خاطر نشان کرد: در سطح ملی و استانی تلاش بسیار زیادی می‎شود که بازار تنظیم شود و مشکلات اقتصادی حل شوند.

رئیس اتاق بازرگانی لرستان: با اشاره به اینکه تولید کنندگان لرستانی عصاره فعالیت‎های اقتصادی استانند، افزود: با توجه به شرایطی که در استان وجود دارد اولویت اصلی دولت باید حفظ اشتغال و توان تولید موجود در بنگاه‎های اقتصادی استان باشد و سپس کارخانجات و بنگاه‎هایی که قبلا واحدهای فعالی بوده‎اند، به چرخه تولید برگردند و در مرحله بعد باید به ضرورت سرمایه‎گذاری‎های جدید پرداخته شود.