نایب‌رئیس اتاق ایران در اولین رویداد مشاوره به کسب‌وکار، از نظام مشاوره‌ای فعال در کشور خواست تا علاوه بر پیدا کردن راهکارهای توسعه کسب‌وکارها، آینده‌نگری و آینده‌پژوهی در بخش اقتصاد را مدنظر داشته باشند.

 

اولین رویداد مشاوره به کسب‌وکار به همت اتاق ایران، دبیرخانه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی و کانون شبکه مشاوران مدیریت و مهندسی ایران برگزار شد. در این نشست نایب‌رئیس اتاق ایران ضمن تأکید بر جایگاه مشاوران مدیریت در عمق بخشیدن به نظرات کارشناسی پارلمان بخش خصوصی در مواجه با قوای سه‌گانه از دانش‌آموختگان این عمل خواست تا در حوزه آینده‌پژوهی اقتصادی نیز فعال شوند.

مشاوران مدیریت، آینده‌پژوهی اقتصادی را در دستور کار قرار دهند

حسین سلاح ورزی، نایب‌رئیس اتاق ایران، با ابراز خرسندی از برگزاری این نشست، بی‌توجهی به چنین ظرفیت بزرگی از مشاوران مدیریت در اتاق ایران را مورد انتقاد قرار داد و تصریح کرد: اتاق ایران بر اساس قانون مشاور سه قوه است. برای اجرای این مأموریت خود نیاز زیادی به مشاوران مدیریت دارد.

وی در ادامه به تلاش‌های کانون شبکه مشاوران مدیریت و مهندسی ایران برای تصویب قانون بهبود مستمر محیط کسب‌وکار و به تبع آن ایجاد شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی که امروز جایگاه مهمی در عرصه تصمیم‌گیری‌های اقتصادی پیدا کرده است، اشاره کرد.

سلاح‌ورزی با نگاه به ماده ۲ و ۳ قانون بهبود مستمر محیط کسب‌وکار از لزوم دریافت نظرات بخش خصوصی به هنگام تصمیم سازی در کشور سخن گفت و افزود: بدون شک این نظرات و دیدگاه‌ها زمانی شنیده می‌شوند که کارشناسی شده و عمیق باشند. بنابراین وجود شبکه مشاوران مدیریت در این بستر، مهم و ضروری است.

نایب‌رئیس اتاق ایران ابراز امیدواری کرد که تولید محتوای کارشناسی توسط این تشکل‌ها را به گونه‌ای دنبال کنیم که دولت و حاکمیت نه از روی اجبار قانونی بلکه از روی نیاز به این بخش توجه کنند.

سلاح‌ورزی دو پیشنهاد مطرح کرد: اول اینکه این رویداد باید ادامه‌دار باشد تا به تدریج آثار آن را شاهد باشیم. از سوی دیگر این نظام مشاوره‌ای باید علاوه بر پیدا کردن راهکارهای توسعه کسب‌وکارها، آینده‌نگری و آینده‌پژوهی در بخش اقتصاد را مدنظر داشته باشد.