رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی لرستان گفت: تامین مالی،نیاز به نقدینگی، سرمایه در گردش و سختی مقررات از عمده ترین مشکل واحدهای تولیدی استان است.

به گزارش روابط عمومی اتاق لرستان ؛ حسین سلاح ورزی عصر چهارشنبه در شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی در سالن جلسات اتاق بازرگانی اظهار داشت: بند ح تبصره قانون بودجه سال۹۸ در مورد تعیین شاخص های مناطق غیربرخوردار و بسته های حمایتی از سرمایه‎گذاری صنعتی و معدنی می باشد که از طریق سازمان برنامه و بودجه این موضوع پیگیری خواهد شد.

وی گفت: همچنین تسهیلات بانکی فعالان اقتصادی و واحدهای تولیدی مورد بررسی قرار گرفت که مقرر شد از طریق دبیرخانه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی موضوع برای اصلاح آیین نامه ها و بخش نامه به بانک مرکزی ابلاغ شود.

وی به برگزاری طرح اربینت به عنوان یکی از طرح های تعریف شده در راستای برنامه چشم انداز ۲۰۲۰ اتحادیه اروپا، بازآفرینی شهری مبتنی بر راه حل های طبیعت بنیان اشاره کردو افزود: پروژه اربینت در سال ۲۰۱۸ توسط اتحادیه اروپا در هفت کشور و شهر اروپایی تعریف و مدیریت آن به کشور پرتغال واگذار شده  و چهار کشور اروپایی دیگر نیز به عنوان اعضای بدون مسئولیت، در این طرح مشارکت دارند.

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی لرستان گفت: همچنین پنج کشور غیراروپایی از جمله ایران موفق به مشارکت در این تجربه بین المللی شده اند که خرم آباد با توجه به ظرفیت های طبیعی و نهادی در بکارگیری راه حل های طبیعت بنیان، به عنوان شهر پایلوت(نمونه) از ایران انتخاب شد.

سلاح ورزی افزود: محله قدیم خرم آباد (پشت بازار) نیز با توجه به بافت ارزشمند تاریخی، قابلیت مطرح شدن در سطح بین المللی و اهمیت حفظ آن با راه حل های طبیعت بنیان، به عنوان محله منتخب مرکز لرستان انتحاب شده است.

به گفته وی این رویداد بزرگ در خرم آباد  ۲۹ مهرماه به مدت چهار روز با حضور نمایندگان اتحادیه اروپا و اجرای برنامه های جانبی برگزار شد.

سلاح ورزی اضافه کرد: در سال ۹۹ بودجه سه طرح مطالعاتی را در اختیار قرار می گیریم و باید دستگاه های ذیربط نیز در این راستا تلاش کنند.