رئیس اتاق بازرگانی لرستان گفت: تجلیل از بزرگان و چهره های ماندگار تکریم هویت جمعی و باعث امید در جامعه و جوانان می شود.

به گزارش روابط عمومی اتاق لرستان ؛ حسین سلاح ورزی در آئین تجلیل از چهره های ماندگار لرستان با اشاره به اینکه قوم لر دچار مظلومیت تاریخی شده اند، بیان کرد: به دلیل نبود گستره سیاسی، اجتماعی تاریخی کافی بسیاری از مردمان لرستان نتوانستند استعدادهایشان را در توسعه نقش آفرین کنند.

وی افزود: زنان و مردانی لرستانی در عرصه های مهم تاریخی به خوبی درخشیدند و نه تنها تجلی هویت ما بودند بلکه لرستانی ها را به عنوان یک ملت منسجم تداعی کردند.

سلاحورزی اظهارداشت: در سال های اخیر به دلیل برخی از مسائل و مشکلات جامعه به شکلی دچار ناباوری و خودتخریبی شده است،  در این شرایط تجلیل از قهرمانان خود می تواند در تزریق روحیه امید و خودباوری به جامعه موثر باشد.

وی تاکید کرد: تجلیل از چهره های ماندگار بیانگر بزرگداشت و تکریم از بزرگان و مفاخر است، که این مهم یک نوع شکر نعمت است.

رئیس اتاق بازرگانی لرستان با بیان اینکه از اواخر سال گذشته برگزاری آیین تجلیل از چهره های ماندگار لرستان در دستور کار قرار گرفت، اضافه کرد: از این پس سالانه آیین تجلیل از تعدادی از برگزیدگان یا مفاخر استان را برگزار می شود.

سلاح ورزی گفت: این چهره های ماندگار در یکی از زمینه های اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی باعث اعتلای نام لرستان بوده اند.

در نخستین آیین تجلیل از چهره های ماندگار لرستان که به همت اتاق بازرگانی لرستان برگزار شد، ۴ چهره ماندگار این استان آیت الله عباسعلی صادقی، مظفر افشار، حاج علی احمد چرخکار، حاج محمد کاظم صدیق مورد تجلیل قرار گرفتند.