رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی لرستان گفت: بسته ای تحت عنوان “رونق تولید” شامل مجموعه راهکارهای اجرایی رفع مشکلات و تحرک واحدهای تولیدی استان هفته آینده تقدیم استاندار می شود.

 

به گزارش روابط عمومی اتاق لرستان ، حسین سلاح ورزی روز چهارشنبه در همایش تجلیل از واحدهای نمونه صنعت و معدن استان که در اتاق بازرگانی لرستان برگزار شد افزود: اجرای سیاست های این بسته مستلزم اراده دستگاه های اجرایی و مدیریت استان است که عملیاتی شدن ان گامی در راستای بهبود فضای کسب و کار و رونق تولید خواهد بود.

نایب ریییس اول اتاق بازرگانی ایران با تاکید بر استفاده بینه از زیرساخت های استان اضافه کرد: زیرساختی همچون فرودگاه با حجم سرمایه گذاری بسیاری ایجاد شده اما پروازها نامنظم است که عدم بهره برداری نامناسب وناقص از این امکانات، منجر به عدم توسعه صنعتی می شود.

سلاح ورزی تصریح کرد: وقتی ما که ناتوانیم در اینکه بهره برداری از این زیرساخت اینچنینی داشته باشیم چگونه می‌شود به توسعه یافتگی صنعتی رسید.

رئیس اتاق لرستان ایجاد تغییر در بخش تولید را مستلزم اعمال تغییرات در حوزه های عرضه و تقاضا دانست و گفت: تحرک و تغییر در نظام تولید مستلزم مجموعه‌ای از سیاست‌های مالی، پولی، تجاری و حتی اجتماعی است.

سلاح ورزی با تاکید بر بهبود فضای کسب و کار اضافه کرد: در حالیکه سال های گذشته بیشترین مشکل در حوزه تامین مالی بنگاه ها بوده اما در ۶ فصل گذشته نارضایتی ها در خصوص مقررات، مجوزها و موانع کسب و کار است.

۲۴۰ واحد معدنی و یکهزار و ۵۰۰ واحد صنعتی فعال و نیمه فعال در لرستان وجود دارد که سهم این تعداد در اشتغال استان ۲۰ درصد است.

در این مراسم از 28 واحد نمونه تجلیل شد.