حسین سلاح ورزی عصر دوشنبه در جلسه ستاد اجرای سیاست های اقتصادی مقاومتی استان در سالن جلسات اتاق بازرگانی لرستان اظهار داشت: امسال بخشی از مشکلات فعالین اقتصادی به واسطه حمایت ها مرتفع شد و این در حالی بود که به دلایلی مختلف از جمله تحریم ها مشکلاتی برای سرمایه گذاران فراهم شده بود.
وی گفت: سران سه قوه همواره سعی در برطرف کردن مشکلات مردم ناشی از فشار تحریم ها داشته اما سالی که گذشت سال خوبی نبود و امیدواریم سال پیش رو مشکلات فعالین اقتصادی لرستان برطرف شود.
سلاح ورزی افزود: اجرای محدودیت‌ های ماده چهار قانون جدید چک با تایید استاندار در این استان به حالت تعلیق درآمد.
وی اظهار داشت: بر اساس قانون جدید چک بعد از اینکه چک صادره از سوی فعال اقتصادی به هر دلیلی برگشت شود، ظرف مدت 24 ساعت از طرف سیستم بانکی با محرومیت‌ های عدم افتتاح هرگونه حساب و صدور کارت بانکی جدید، عدم پرداخت هر گونه تسهیلات بانکی یا صدور ضمانت نامه های ارزشی ریالی و عدم گشایش اعتبار اسنادی ارزشی ریالی مواجه می شود.
رییس اتاق بازرگانی لرستان بیان کرد: بنا براین مصوبه شورای تامین لرستان، سیستم بانکی این سه محرومیت و محدودیت را برای فعالان اقتصادی استان که با مشکل چک برگشتی مواجه شوند به مدت یک سال به حالت تعلیق در خواهد آورد.
سلاح ورزی گفت: خوشبختانه رییس جدید قوه قضاییه بر حمایت جدی از سرمایه گذاری و کارآفرینان تاکید دارد که این موضوع در لرستان همواره رعایت شده و در سال پیش رو جدی تر دنبال خواهد شد.