به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی لرستان، دکتر حسین سلاحورزی در نخستین جشنواره بهره‌وری استان، که برای اولین بار در اتاق بازرگانی لرستان برگزار شد اظهار کرد: سابقه این جشنواره به همایش تعامل صنعت و دانشگاه برمی‌گردد و یکی از نتایج و خروجی‌های این همایش موضوع رقابت پذیری و بحث ایجاد مراکز رقابت‌پذیری در سطح استان‌ها شد.
وی با بیان اینکه اولین مرکز توسعه رقابت پذیری در استان سال گذشته راه‌اندازی شد، افزود: یکی از اهداف این مرکز مقایسه بین سایر بخش‌های خصوصی است و رتبه‌بندی در این خصوص است.
سلاحورزی اضافه کرد: با راه‌اندازی این مرکز، تعدادی از بنگاه‌های استان در طرح ارزیابی مشارکت کردند و امروز قرار است در قالب این جشنواره از آنها تجلیل شود.
رئیس اتاق بازرگانی ایران خاطر نشان کرد: در کشور و استان لرستان در کنار موانع و ابهامات موجود در فضای کسب و کار، بحث عدم شفافیت و عدم عرضه اطلاعات شفاف اقتصادی، بخش خصوصی را با مشکل مواجه کرده است.
وی عنوان کرد: امسال در حوزه‌های مختلف نسبت به انجام مقایسه بین بخش‌های مختلف بخش خصوصی انجام می‌شود تا شاهد اطلاعات و رتبه‌بندی در حوزه‌های مختلف باشیم.
سلاحورزی با اشاره به شعار سال ۹۷، تصریح کرد: در ۴۰ سال گذشته در شعارهای هر ساله کشور روی بحث خودکفایی برنامه و‌ سند چشم انداز داشتیم ولی این اتفاق نیفتاده و بعد از این همه سال به توفیقاتی چندانی نرسیدیم.
نائب رئیس اتاق ایران افزود: بعد از ۴۰ سال به اندازه ذره‌ای در صنعت خودرو سازی پیشرفت نداشتیم و دلیل آن را در بحث رقابت‌پذیری می‌بینیم.
وی گفت: در سال‌های گذشته یا به دنبال محدودیت در واردات یا به دنبال اجبار در مصرف از کالای داخلی بودیم و هیچ وقت به فکر رقابت‌پذیری صنایع و کیفیت محصولات نبودیم.
سلاحورزی افزود: امیدوارم شعار امسال منجر به راهبرد واقعی برای حمایت از تولیدات داخلی شود و با کارهایی از جنس مسابقات رقابت‌پذیری، شاهد افزایش در کیفیت محصولات باشیم.