رئیس اتاق بازرگانی لرستان بر ضرورت نگاه نو به مشکلات لرستان و پرهیز از تفکر سنتی و کلیشه‌ای تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی لرستان؛ حسین سلاحورزی ظهر امروز در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی این شهرستان اظهار کرد: بر اساس آمارها استان لرستان در زمینه سهولت فضای کسب‌وکار بدترین وضعیت را در بین استان‌های کشور دارد.

وی عنوان کرد: با این وجود و بر اساس ۱۰ شاخص بانک جهانی لرستان در دو شاخص سطح مالکیت و الزام اجرای قراردادها (شاخص میزان تسریع یا زمان در رسیدگی به پرونده‌های تجاری) به ترتیب در رتبه‌های یازدهم و پنجم قرار گرفته است.

رئیس اتاق بازرگانی لرستان تأکید کرد: اتاق بازرگانی به‌عنوان مشاور ۳ قوه وظیفه دارد در راستای حل مشکلات بخش خصوص اقدام کند، اما نباید فراموش کرد که این اتاق به‌عنوان یک نهاد بخش خصوصی با توجه به اینکه دستگاه اجرایی نیست، قدرت اجرایی ندارد.

سلاحورزی در بخش دیگری از سخنان خود از حضور روسای کمیسیون‌های اقتصادی مجلس مانند کمیسیون‌های صنعت، حمایت از تولید و اقتصادی در لرستان خبر و ادامه داد: تلاش می‌شود از این فرصت در جهت حل بخشی از مشکلات اقتصادی در سایه تعامل با قوا استفاده شود.

وی در خصوص مشکلات و چالش‌های پیش روی واحدهای تولیدی و صنعتی گفت: اگر چه بخشی از عوامل نهادی متأثر از فضای مقرراتی کلان است، اما نباید منکر تأثیر عوامل محیطی و بومی شد، چراکه بخشی از مسائل در جغرافیای استانی و شهرستانی قابل‌حل است.

نایب‌رئیس اتاق بازرگانی ایران با اشاره به اینکه بخش قابل‌توجهی از مشکلات فعالان عرصه تولید و صنعت خارج از اختیار آنان است، افزود: بر این اساس باید از همه ظرفیت‌ها در سطح استانی و کلان کشوری به‌منظور حل‌وفصل مشکلات بخش تولید و صنعت بهره برد.