رئیس اتاق بازرگانی لرستان گفت: در قالب طرح پویش اشتغال همزمان با تحصیل امکان اشتغال دانشجویان مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکتری در واحد‌های تولیدی و خدماتی فراهم می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از خرم‌آباد، حسین سلاحورزی ظهر امروز در در جلسه معرفی طرح پویش کارآفرینی( اشتغال دانشجو همزمان با تحصیل) که در سالن جلسات اتاق بازرگان با حضور معاون اقتصادی استانداری لرستان، مدیرکل صمت و نمایندگان واحد‌های تولیدی برگزار شد، با اشاره به اینکه ما از یک طرف با بالا بودن نرخ بیکاری و از طرف دیگر با عدم ارتباط دانشگاه با بخش اقتصادی مواجه هستیم، عنوان کرد: فقدان مهارت فارغ‌التحصیلان برای جذب در بازار کار همچنین وجود قانون کار و تامین اجتماعی که برای حمایت از کار تدوین شده اما در عمل قوانین ضد تولید و اشتغال است، از اصلی‌ترین عوامل بیکاری است.

وی افزود: در واقع این موضوع سبب شده که کارفرمایان عطای اشتغال‌زایی را به لقایش ببخشند.

رئیس اتاق بازرگانی لرستان با اشاره توافق و تفاهم بین اتاق بازرگانی و دانشگاه آزاد اسلامی لرستان‌در قالب طرح پویش اشتغال همزمان با تحصیل دانشجویان دانشگاه آزاد، گفت: با توجه به تحصیل ۲۰ هزار دانشجو در دانشگاه‌های آزاد اسلامی سطح استان، در قالب طرح پویش اشتغال همزمان با تحصیل امکان اشتغال دانشجویان مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکتری در واحد‌های تولیدی و خدماتی فراهم می‌شود.

سلاح‌ورزی بیان کرد: بر اساس این طرح که با همکاری استانداری ، تامین اجتماعی ،اداره کار، فنی حرفه‌ای و اداره کل صمت انجام شده دانشجویانی که در واحد‌های خدماتی و تولیدی به عنوان کارآموز مشغول می‌شوند از قانون کار و تامین اجتماعی معاف هستند.

 آموزش حین تحصیل، ارتقا مهارت دانشجویان و کاهش نرخ بیکاری از مزایای طرح پویش اشتغال دانشجویان همزمان با تحصیل است که وی مطرح کرد.

رییس اتاق بازرگانی لرستان گفت: نکته دیگر اینکه طرح پویش اشتغال دانشجو همزمان با تحصیل فرصت مناسبی برای واحد‌های تولیدی در راستای جذب نیروی کار جوان و ماهر است.