رییس اتاق بازرگانی،صنایع،معادن و کشاورزی لرستان بر بازنگری چگونگی استفاده بهینه‌تر از تولیدات مصالح ساختمانی استان تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی اتاق لرستان، حسین سلاحورزی در جلسه با تولیدکنندگان مصالح ساختمانی و پیمانکاران حوزه عمرانی استان که با حضور دالوند معاون امور عمرانی استاندار لرستان با اشاره به ارتباط تنگاتنگ بین حوزه خدمات و حوزه صنعت احداث بویژه عمرانی و تولید مصالح ساختمانی به عنوان بخش مهم اقتصادی که می‌تواند نقش قابل توجهی در اقتصاد و ایجاد اشتغال در سطح ملی و استانی داشته‌ باشد، اظهار کرد: باید چگونگی استفاده بهینه‌تر از تولیدات مصالح ساختمانی و اینکه چه اقداماتی صورت گیرد تا در حوزه خدمات بهتر حمایت و تقویت شوند را آسیب‌شناسی کرد.

وی یکی از مشکلات حوزه عمرانی را تعدد شرکت‌های پیمانکاری در کشور و استان عنوان کرد و افزود: تعداد پیمانکاران بیشتر از ظرفیت‌های عمرانی دستگاه‌های اجرایی است که این باعث ایجاد رقابت مخرب و بالا رفتن انتظارات از سوی پیمانکار می‌شود.

نایب رییس اتاق بارزگانی ، صنایع،معادن و کشاورزی ایران در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه بخشی از مصالح ساختمانی استاندارد کشور در لرستان تولید می‌شود اما پیمانکار نیازهای خود را در این حوزه خارج از استان تهیه می‌کنند. بنابراین نیاز است دستگاه‌های اجرایی در جزئیات فنی خود با پیمانکاران نسبت به خرید مصالح ساختمانی تولید شده در استان به شرط داشتن استانداردهای لازم تاکید کنند.

سلاحورزی به ظرفیت بالای پروژه‌های عمرانی کشور عراق اشاره کرد و با بیان اینکه این کشور نزدیک‌ترین همسایه خارجی به استان محسوب می‌شود، گفت: متاسفانه به دلایل مختلف تاکنون نتوانسته‌ایم برای مراودات تجاری بویژه فروش مصالح ساختمانی و اقدامات عمرانی از این ظرفیت بزرگ استفاده کنیم.

وی به هزار میلیارد تومان تسهیلات منابع تبصره ۱۸ استان اشاره کرد و افزود: معاون صندوق توسعه ملی قول تخصیص ۵۰۰ میلیون دلار منابع ارزی داده است که در صورت مساعدت دولت تولید‌کنندگان مصالح ساختمانی نیز می‌توانند از این ظرفیت استفاده کنند.