نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران گفت: حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی تاثیر میان مدت و بلند مدت دارد که سبب افزایش بهره‌وری و رقابت پذیرتر شدن اقتصاد کشور می‌شود.

به گزارش روابط عمومی اتاق لرستان ؛ حسین سلاحورزی در گردهمایی دبیران و مسئولان دفاتر بسیج تجار و فعالان اقتصادی سراسر کشور  که در سالن همایش اتاق لرستان برگزار شد با بیان اینکه  از سال 94 بحث تشکیل بسیج در اتاق بازرگانی مطرح شد اظهار داشت: علی‌رغم مخالفت‌های آن زمان واقعیت این است با تشکیل بسیج در اتاق بازرگانی گواهی و شهادت می‌دهیم بسیج به جزء حل مسائل کلان در حوزه فضای کسب و کار و مشکلات پیش رو تولیدکنندگان این نهاد هیچ گونه هدفی نداشته است.

نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران عنوان کرد: به عنوان فعالان اقتصادی در شبکه فعالیت‌ها همیشه از فقدان یک پایگاه اطلاعاتی دقیق از ظرفیت‌ها و نیازها است دچار مشکل هستیم،  ولی خوشبختانه برنامه‌ای تدوین و بستری فراهم شده که این پایگاه در کشور ایجاد شود.

وی با بیان اینکه تصوری در مورد اتاق بازرگانی وجود دارد که اتاق نقش منتقد و اپوزیسون سیستم اقتصاد کشور را دارد بیان کرد: واقعیت این است بر اساس  قانون فلسفه تشکیل اتاق بازرگانی به عنوان نهاد بخش خصوصی شناسایی مشکلات و مسائل پیش روی  بخش خصوصی و فعالان اقتصادی  است و قاعدتا انعکاس این مشکلات و نارسایی‌ها  از نگاه کارگزاران مخالفت یا انتقاد تصور شود ولی واقعیت این است فعالان اقتصادی و تولید کنندگان به عنوان بخشی از ملت هدفی جزء اعتلای کشور و موفقیت نظام و دولت‌ها را  ندارند.

سلاحورزی گفت:  مشکلی که امروز در همه بخش‌های اقتصادی کشور که به صورت تورم یا بیکاری خود را نشان می‌دهد، با آن مواجه هستیم عمدتا ناشی از کمبود سرمایه و به عبارتی منفی شدن نرخ تشکیل سرمایه‌گذاری است.

وی  تصریح کرد: اگر  قرار است در کشور  تشکیل سرمایه‌گذاری در قالب خصوصی سازی و یا  سرمایه‌گذاری انجام شود این امر نیازمند حمایت است که در این راستا  بسیج می‌تواند موثر باشد.

رئیس اتاق بازرگانی لرستان خاطر نشان کرد: یکی از اقداماتی که علاوه بر حمایت بسیج از رفع مشکلات واحدهای تولیدی حمایت از  سرمایه‌گذاری و توسعه سرمایه‌گذاری در کشور است.

سلاحورزی اظهار داشت: علی‌رغم اینکه  اتاق بازرگانی و تشکل‌های خصوصی همیشه بر سیاست‌ها نقد دارند به  به نظر می‌رسید  در رابطه با موضوع حذف ارز 4200 تومانی بعد از مردم بخش خصوصی، تولید کنندگان و فعالان اقتصادی دچار مشکل شوند ولی از این موضوع استقبال کردند چرا که تاثیر میان مدت و بلند مدت با افزایش بهره‌وری و رقابت پذیرتر شدن اقتصاد کشور می‌شود.