حسین سلاحورزی در نشست “کمیسیون عمران و خدمات مهندسی ” که در سالن جلسات اتاق بازرگانی لرستان با حضور مهرداد ویسکرمی نماینده مردم خرم آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی برگزار شد اظهار کرد: اتاق بازرگانی به عنوان خانه بخش خصوصی تقربیا در دنیا قدمتی 300 ساله داشته و در ایران به دوره قاجار برمی گردد.
وی ادامه داد: بسیاری معتقدند نه تنها قدیمی ترین نهاد مدنی ایران بلکه باقدمترین نهاد مدنی خاورمیانه است.
سلاحورزی اضافه کرد: بیش از 130 سال است که اتاق بازرگانی قانون دارد و جزو معدود نهادهایی بود که در همان روزهای ابتدایی بعد از انقلاب به فرمان امام خمینی(ره) به ادامه فعالیت پرداخت.
نائب رئیس اتاق بازرگانی ایران اضافه کرد: عمده ترین وظیفه این نهاد ارائه نظر مشورتی در مورد مسائل اقتصادی کشور به قوای سه گانه است.
وی یادآور شد: همچنین اتاق بازرگانی در راستای پیگیری و حل و فصل مسائل و مشکلات فعالین اقتصادی نسبت به حاکمیت مسئولیت داشته و بهبود فضای کسب و کار و شناسایی و رفع مقررات، رویه ها و قوانینی که مخل کسب و کار و مانع فعالیت اقتصادی هستند، از وظایف اتاق است.
سلاحورزی تصریح کرد: یکی از ارکانی که همیشه در اتاق بازرگانی مدنظر بوده، فعالیت کمیسیون ها به عنوان بازوی مشورتی است. آنچه خواسته بخش خصوصی است از مسیر کمیسیون ها پردازش می شود.
نائب رئیس اتاق ایران خاطر نشان کرد: کمیسیون ها مامور بر این هستند که افراد دارای تجربه و دانش براساس علاقه مندی در آن شرکت کنند و مسائل اساسی بخش خصوصی در آنجا مطرح می شود. اتاق لرستان نهادی جوان است و خوشبختانه کمیسیون های تخصصی خوبی دارد و از ظرفیت نخبگان استفاده می کند.