رییس اتاق بازرگانی لرستان از معرفی ظرفیت‌های اقتصادی این استان در نمایشگاه بین‌المللی کیش اینوکس خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی لرستان، دکتر حسین سلاحورزی عصر امروز در جریان بازدید از نمایشگاه بین‌المللی کیش اینوکس که در جزیره کیش در حال برگزاری است، بیان کرد: کیس اینوکس یک رویداد بین‌المللی با سابقه و خوش‌سابقه بوده که چندین سال است که به صورت مستمر برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: محور اصلی این نمایشگاه بین‌المللی خصوصی‌سازی، ارتباط شرکت‌های کوچک و متوسط با شرکای خارجی و هلدینگ‌های اقتصادی، بورس و …است.

نایب رییس اتاق بازرگانی ایران در ادامه اظهار داشت: امسال با توجه به شرایطی که در اقتصاد کشور وجود داشت و شاهد تحریم آمریکا بودیم اتاق بازرگانی ایران تصمیم گرفت که حضور فعال‌تری در این نمایشگاه داشته باشد و در همین راستا در فضایی در حدود ۷۰۰ متر مربع غرفه‌های اتاق‌های استانی، مشترک و برخی از تشکل‌ها مستقر شدند.

رییس اتاق بازرگانی لرستان همچنین در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به برپایی غرفه‌ لرستان در این نمایشگاه بین المللی بیان کرد: با توجه به اهمیت حضور در این نمایشگاه بین‌المللی غرفه اتاق بازرگانی لرستان نیز برپا شده و در زمینه‌ معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری و پتانسیل‌های اقتصادی این استان در حوزه‌های مختلف در طول ۳ روز فعالیت خواهد کرد.

این مسوول عنوان کرد: توانمندیهای لرستان در قالب پکیج و بسته‌هایی که در اتاق بازرگانی لرستان، استانداری و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی و سایر ارگانها در بخش‌های مختلف تهیه شده در اختیار مخاطبین قرار خواهد گرفت تا بتوان تصویر و چشم‌اندازی مناسب و ویژه‌ای را از این استان به مخاطبان و فعالان اقتصادی نشان دهیم و امیدواریم زمینه برای ایجاد سرمایه‌گذاری در لرستان مهیا شود.

سلاحورزی گفت: همچنین فردا یک پنل تخصصی با موضوع نحوه تعامل شرکت‌های کوچک و متوسط ایرانی و اروپایی با حضور مدیران معاونت اقتصادی وزارت امور خارجه و سایر کارشناسان برگزار خواهد شد.

وی در بخش دیگری از سخنانش بیان کرد: در شرایطی که آمریکا سعی دارد که با تحریم‌های پولی و بانکی عرصه را بر مردم ایران تنگ کند استفاده از روش و ابزارهای مختلفی که خلل در این تحریم‌ها ایجاد کند در دستور کار قرار دارد و هدف اصلی حضور در این نمایشگاه نیز در این راستا است و اساس اصلی نمایشگاه مخاطبین خارجی و شرکت‌های بین المللی است و امیدواریم از این ظرفیت به خوبی استفاده شود.

نایب رییس اتاق بازرگانی ایران در ادامه گفت: به نظر نمی‌رسد در ۱۳ آبانماه اتاق جدیدتری بیافتد چرا که در حوزه نفتی و بانکی آمریکا محدودیت‌ها وممنوعیت‌ها را قبلا ایجاد کرده و حتی اثرات روانی زیادی را نیز متصور نیستیم.

سلاحورزی عنوان کرد: بعد از خروج ترامپ از برجام عملا ماشه تحریم کشیده و شروع شد و شاهد اجرای برنامه‌های تحریمی آمریکا بودیم در نتیجه همه تلاش این است که در مقابله با این تحریم‌ها مسیر را هموار کنیم.