نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران گفت: به نظر نمی رسد تحریم های جدید آمریکا که از 13 آبان اعمال می شود تاثیر چندانی بر اقتصاد ایران داشته باشد.

 

به گزارش روابط عمومی اتاق لرستان، دکتر حسین سلاحورزی عصر امروز در حاشیه بازدید از نمایشگاه بین المللی فرصت های سرمایه گذاری کیش در جمع خبرنگاران در ارتباط به نقش تحریم های پیش روی آمریکا علیه ایران، اظهار داشت: تحریم ها در شرایط واقعی و اجرایی و یک سری تاثیرات روانی ممکن است به وجود آورند اما حقیقت این است که به نظر نمی رسد این تحریم ها تاثیر آن چنان بر اقتصاد ایران داشته باشد.
وی افزود: پیش بیتی این است که همزمان با تحریم های سیزده آبان فروش نفت کاهش یافته و در پی آن درآمد ارزی نیز کاهش یابد با این وجود خوشبختانه تمهدیدات لازم در نظر گرفته شده تا تحریم ها تاثیر فراوانی نداشته باشد و وضعیت اقتصادی آسیب نبیند.
نایب رئیس اتاق ایران گفت: نظر شخصی من این است که اتفاق خیلی خاصی در پی تحریم‌ها رخ نخواهد داد.
وی در ادامه عدم اطمینان و غیر قابل پیش بینی بودن اقتصاد را از جمله مشکلات امروز کشور دانست و در ارتباط با وزرای پیشنهادی دولت به مجلس عنوان کرد: انتظار بخش خصوصی از گزینه های پیشنهادی برای وزارتخانه های اقتصادی این است که ثبات شرایط اقتصادی را در اولویت قرار دهند.
سلاحورزی گفت: پس از شنیدن صحبت های گزینه های پیشنهادی وزارت خانه های اقتصاد و صمت انرژی مثبتی گرفتم اما در مورد گزینه وزارت کار چنین اتفاقی نیفتاد.
وی یادآور شد: در شرایطی کنونی اینکه در همه مبادلات بین المللی برای دلار جایگزین پیدا کنیم قدری خوشبینانه‌ است اما با این وجود می شود یک سری مبادلات را بر مبنای سایر ارزها انجام داد.
رئیس اتاق بازرگانی لرستان در ادامه اظهار داشت: همسایه های ما بازار نسبتا بزرگی دارند که باید راهی برای تعادل و توازن تراز تجاری بین کشورهای همسایه پیدا کرد.
وی خاطرنشان کرد: در هر صورت کشورهای اطراف می توانند ظرفیت خوبی برای تبادلات تجاری باشند.
وی در ارتباط با وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی نیز بیان کرد
سلاحورزی در ارتباط با وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی نیز عنوان کرد: اگر حوزه مسکن رونق یابد بسیاری از کسب و کارهای مرتبط با آن نیز رونق می یابد لذا مهم است وزیری که انتخاب می شود شناخت کافی از این حوزه را داشته و دغدغه رونق بازار مسکن و ساخت و ساز را در برنامه داشته باشد.