رئیس اتاق بازرگانی استان لرستان با اشاره به عدم تشکیل سرمایه‌گذاری جدید در استان گفت: لرستان در تله نرخ پایین تشکیل سرمایه گیر کرده است.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی لرستان، حسین سلاح‌ورزی امروز سه‌شنبه دهم فروردین ماه ، در نشست رئیس سازمان بازرسی کشور با فعالین اقتصادی استان که در سالن اجتماعات اتاق بازرگانی استان لرستان برگزار شد با اشاره به همکاری و تعامل همه جانبه رئیس بازرسی استان لرستان، اظهار کرد: در موضوعات مربوط به کسب و کار و بررسی مشکلات فعالان اقتصادی در طول سنوات گذشته از ظرفیت دستگاه قضایی استفاده شده است و در رابطه با طرح و پیگیری مشکلات فعالان اقتصادی همکاری مناسبی از سوی دستگاه قضایی صورت گرفته است.

وی با اشاره به اینکه در لرستان به دلیل مسائل تاریخی، واحدهای تولیدی صنعتی بزرگ وجود نداشته است، تصریح کرد: تعدادی از واحدهایی که در سنوات گذشته فعال بودند با مشکلاتی درگیر هستند به طوری‌که یا تعطیل شده یا با حداقل ظرفیت کار می‌کنند.

نائب رئیس اتاق بازرگانی ایران با اشاره به اینکه لرستان در تله پایین بودن نرخ تشکیل سرمایه گیر کرده است، تصریح کرد: سرمایه‌گذاری جدیدی در استان لرستان اتفاق نیفتاده است این در حالی است نرخ استهلاک سرمایه گذاری‌های قبلی بیش‌تر از سرمایه گذاری‌های جدید در استان است.

رئیس اتاق بازرگانی لرستان با یادآوری اینکه در قیاس میزان جمعیت، مساحت و منابع استان لرستان باید در جدول شاخص ها در میانه باشد، افزود: اما لرستان به لحاظ اشتغال، درآمد ناخالص و سرانه در رده‌های پایین کشور است که علت عمده آن نبود سرمایه گذاری جدید در استان است.