معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار لرستان گفت: تضمین امنیت سرمایه‌گذاری بر عهده ماست و باید دانست که امنیت سرمایه‌گذاری در لرستان در سطح بسیار بالا برقرار است و هیچ مشکلی برای سرمایه‌گذاری در استان وجود ندارد.
محمود ثمینی در جمع خبرنگاران با تاکید به اینکه توسعه استان لرستان تاکنون در حد ظرفیت‌هایش انجام نگرفته است، اظهار داشت: ما باید تلاش کنیم که ظرفیت‌های استان را بالفعل کنیم و راه توسعه نیز از مسیر سرمایه‌گذاری بخش خصوصی می‌گذرد.
وی با بیان اینکه بخش خصوصی به دنبال امنیت سرمایه‌گذاری خود است، افزود: تضمین امنیت سرمایه‌گذاری بر عهده ماست و باید دانست که امنیت سرمایه‌گذاری در استان لرستان در سطح بسیار بالا برقرار است و هیچ مشکلی برای ممانعت برای سرمایه‌گذاری در استان وجود دارد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار لرستان با اشاره به اینکه آماده بودن زیرساخت‌ها نیز یکی از لازمه‌های جذب سرمایه‌گذاری است، عنوان کرد: سرمایه‌گذاران به دنبال راهکارهایی برای کم‌کردن هزینه‌های تولید و فروش آسان هستند.
وی بیان کرد: استان لرستان در زمینه زیرساخت‌ها دارای محدودیت‌هایی است و آن‌ هم به دلیل این است که خطوط ریلی به مرکز استان و برخی دیگر از نقاط استان گسترش نیافته است، این درحالی است که آسان‌ترین و ارزان‌ترین وسیله حمل‌ونقل استفاده از قطار است. ما باید به گونه‌‌ای ظرفیت‌های کشاورزی، گردشگری و … استان را معرفی کنیم که برای سرمایه‌گذار ایجاد جاذبه شود.
ثمینی با تاکید به اینکه دولت مکلف فراهم کردن زیرساخت‌ها در استان است، تصریح کرد: اما برای توسعه نیازمند بخش خصوصی هستیم، سیاست دولت این نیست که در اموری که مربوط به او نیست دخالت کند زیرا دولت تصدی‌گری را به بخش خصوصی واگذار کرده است.
وی گفت: ما باید سرمایه‌گذاران را برای سرمایه‌گذاری در استان تشویق کنیم و در این میان نقش رسانه‌ها در معرفی ظرفیت‌های استان بسیار مهم است.

 

🇮🇷 @otaghkhd

#اتاق_بازرگانی_لرستان