به گزارش روابط عمومی ؛ سردار رستم قاسمی در جلسه دیدار با فعالان اقتصادی لرستان که در محل اتاق بازرگانی لرستان برگزار شد اظهار کرد: این هفته با معاون نخست وزیر عراق جلسه ای خواهم داشت و امیدارم بتوانیم کاری کنیم که در بازار این کشور برای محصولات لرستان فرصت بیشتری ایجاد شود.

مشاور عالی و اقتصادی فرمانده کل سپاه پاسداران؛ در مورد بازار عراق و سوریه ادامه داد: عراق کشوری ثروتمند است که روزانه 4 تا 5 میلیون بشکه نفت صادر می کند و فرصت خوبی برای ایران است که بازار این کشور ورود کند. همه صادرات ایران به عراق حدود 12 میلیارد دلار است که عدد خوبی نسبت به کل صادراتمان به دنیا داریم.

قاسمی در مورد بازار عراق افزود: عراق کشوری ثروتمند با صادرات روزانه 4تا 5 میلیون بشکه است که هیچ تولیدی ندارد و نیاز است با توجه به‌ شرایط آن، این بازار را توسعه دهیم.
وی افزود: کل صادرات ایران به عراق حدود 12 میلیارد دلار است که عدد خوبی است اما نیاز است آن را افزایش دهیم. 24درصد از محصولات وارداتی به عراق از ایران هستند.بعد از این کشور به چین و ترکیه بیشترین صادرات را داریم.
وی خاطرنشان کرد: باید اقتصاد به هم تنیده ای را با اقتصاد عراق به وجود داریم، در حال حاضر صادارت ما به این کشور سوپرمارکتی و ناپایدار است که نیاز است آن را به پایداری برسانیم.

قاسمی تصریح کرد: باید وارد اتحادیه عرب شویم و با عراقی ها مشارکت کنیم و این فرصت بسیار خوب است.
مشاور عالی فرمانده کل سپاه پاسدارن با اشاره به اینکه سوریه بازاری ثروتمند نیست تصریح کرد: قرار شده صندوق ضمانت صادرات برای سوریه و عراق به وجود آید. ایجاد کارخانجات در سوریه برای ایرانی ها بسیار ظرفیت خوبی است.
وی گفت: شرایط اقتصادی کشور خوب نیست و از 8 ماه پیش مسئولیتی به سپاه واگذار شده که نفت بفروشد و بخشی از نیازهای کشور را وارد کند و این کار در حال انجام است.