گستردگی و پیچیدگی بازارهای جهانی از یک سو و از سوی دیگر عوامل مختلفی چون ویروس کرونا، شرایطی فراهم نموده که در آن واسطه‌های غیرحرفه‌ای را در نقاط مختلف دنیا بوجود آورده و موجب خسارت‌های جبران‌ناپذیری به کلیه واحدهای تولیدی و صنعتی در سراسر دنیا گردیده است.

این امر در کشور عزیزمان ایران با وجود موقعیتهای خاص از جمله قرار گرفتن در مسیر جاده ابریشم، شرایط استراتژیک جغرافیایی و دستاوردهای منحصربه‌فرد حاصل شده در حوزه تولیدات داخلی بیش از پیش موجب رکود اقتصادی شده، که در سایه تحریم‌های ظالمانه بین‌المللی موجبات حضور دلالان غیرحرفه‌ای و غیرضروری را در تجارت ایرانیان با بازار جهانی فراهم نموده است. کارشناسان حوزه اقتصاد و مدیریت راه برون‌رفت از این بحران را به‌روزرسانی مدیریت، حذف واسطه‌های غیرضروری و اصلاح ساختارهای واحدهای صنعتی می‌دانند. در همین راستا در نظر داریم با برگزاری رویدادی بین‌المللی نگاه ویژه و محسوسی به این موضوع داشته تا بتوانیم با بهره‌گیری صاحبان نظر در تجارت بین‌الملل و مشارکت بخش خصوصی، گامی موثر در جهت سربلندی ایران شکوه‌مند برداریم. در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری در سال جهش تولید و با در نظر گرفتن ظرفیت‌های صادراتی ایران از جمله تولید محصولات با کیفیت و توان بالقوه صادراتی بر آن شدیم تا نخستین اجلاس بین‌المللی پویش صادرات ایده‌آل را در بهمن ماه سال جاری در جزیره زیبای کیش برگزار نماییم.

محور اصلی این اجلاس توسعه صادرات محصولات و خدمات ایرانی در کشورهای حوزه اقصادی اوراسیا شامل روسیه، ترکیه، بلاروس، قزاقستان، قرقیزستان، ارمنستان، ایتالیا، عمان، عراق، سوریه، لبنان، پاکستان و افغانستان می‌باشد، از جمله ویژگی‌های منحصربه‌فرد این رویداد حضور رایزنان بازرگانی و کارشنایان اقتصادی این کشورها در اجلاس می‌باشد و در بخش خصوصی نیز هیات‌های تجاری و بازرگانان کشورهای ذکر شده در اجلاس مشارکت خواهند نمود. امید داریم که با برگزاری این نشست و استفاده از نظرات متخصصین امر و نیز همراهی شما فعالان اقتصادی، گامی عملی و تاثیرگذار در جهت پیشرفت روز افزون صادرات محصولات ایرانی برداریم. ویژگی‌های نخستین اجلاس بین‌المللی پویش صادرات ایده‌آل:
ارتباط مستقیم و بی‌واسطه مدیران صنایع ایران با تجار و کارشناسان اقتصادی کشورهای شرکت‌کننده، با هدف بروزآوری اطلاعات فنی تجارت با این کشورها.
هدفمندسازی صادرات کالاهای ایرانی با شناسایی بازارهای کشورهای منطقه با هدف ایجاد پیشرفت در صنایع کشور.
شناسایی هر چه بیشتر سطح کیفی محصولات مشابه صنایع شرکت‌کننده در کشورهای منطقه و ایجاد بازارهای رقابتی در جهت گسترش صادرات محصولات ایرانی.
آشنایی هر چه بیشتر مدیران صنایع با بسترهای نوین قراردادهای بین‌المللی با هدف کاهش ریسک صادرات کالاهای ایرانی به سایر کشورهای منطقه.

محل برگزاری این رویداد جزیره زیبای کیش ( هتل بزرگ و پنج ستاره میراژ ) و زمان برگزاری تاریخ ۲۸ الی۳۰ بهمن ماه به مدت سه روز در سال جاری در نظر گرفته شده است، محورهای اصلی این اجلاس همایش آشنایی با کشورهای هدف، جلسات B2B تخصصی، آشنایی با فرصت‌های تجاری و سرمایه‌گذاری جزیره کیش خواهد بود. در همین راستا ستاد برگزاری اجلاس، ضمن بهره‌گیری نظرات کارشناسان متخصصین فن، نشست فوق را با موضوعیت توسعه بازارهای منطقه‌ای و صادراتی گروه‌های کالایی ذیل برگزار خواهد نمود:
مواد غذایی، کشاورزی، دام و طیور و صنایع وابسته
صنایع ساختمانی، عمرانی، معدنی، نفت و پتروشیمی و مشتقات
صنایع دستی، فرش‌بافی و گروه‌های وابسته
آرایشی و بهداشتی، پزشکی و آزمایشگاهی

امید است برگزاری این نشست بتواند گامی موثر در توسعه بازارهای صادراتی گروه‌های فوق بردارد. جهت کسب اطلاعات بیشتر و ارسال فرم ثبت نام با واحد بازرگانی اجلاس ( شرکت بین‌المللی آرک ) به شماره 09358159985 و 02122399604 تماس حاصل فرمایید.