به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی لرستان ؛ محمد رضا صفی خانی امروز بیست و سوم شهریور در اولین جلسه ستاد برگزاری مراسم روز ملی صادرات که در اتاق بازرگانی لرستان برگزار شد اظهار کرد: باید در کنار تشویق فعالان اقتصادی به صادرات، برای صادر کنندگان نمونه هم ابزارهای تشویقی در نظر گرفت.

وی ادامه داد: باید جذابیتی برای بخش خصوصی در زمینه های ایجاد حساب در بانک های استان، صادرات و… ایجاد کنیم گرچه تاکنون دستگاه های اجرایی استاندارد، کمرگ، صمت، تعاون و… تلاش گرده اند بهترین تعامل را با صادرکنندگان لرستانی داشته باشند.

صفی خانه اضافه کرد: بخش خصوصی هم انتظار تسهیل در کار صادرات و هم انتظار مشوق صادراتی از طرف دستگاه های اجرایی دارد.

مدیرکل سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان اضافه کرد: باید تابو در استان لرستان شکسته شود و آسیب شناسی شود که مشکل صادرات لرستان از کجاست.

وی یادآور شد: کسانی که فعال اقتصادیند چیزی جز تکریم و احترام نمی خواهند. خوشبختانه سال گذشته در اقدامی شایسته اتاق بازرگانی لرستان از پیشکسوتان فعال اقتصادی تجلیل به عمل آورد که البته باید این چنین رفتارها را رواج داد.

وی خاطر نشان کرد: تجلیل از فعالان اقتصادی هم برای مردم ایجاد انگیزه می کند و هم الگوسازی برای آنها خواهد شد و تاثیر گذاری مثبتی بر استان دارد چراکه یکی از مشکلات اساسی استان عدم ریسک پذیری بوده و باید افرادی که ریسک کرده اند را به جامعه معرفی کرد.

صفی خانی گفت: اگر برنامه تلفیقی تشویقی و معرفی برای تجلیل از صادرکنندگان تدوین شود، بسیار کمک کننده به حوزه صادرات است.

مدیرکل سازمان صمت لرستان اظهار کرد: در سال های اخیر متاسفانه فضای در استان شکل گرفته که افراد ریسک پذیر و نوآور سرکوب می شوند و باید تلاش کرد این وضع را تغییر داد و از توان بخش خصوصی باید در این مسیر بهره برد تا راهبرد و برنامه عملیاتی تدارک دید.