به گزارش روابط عمومی اتاق لرستان ؛ دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: دیپلماسی اقتصادی کشور جزو ضعیف‌ترین دیپلماسی کشورهای جهان است حتی در آفریقا هم این رایزنان بی عرضه در وزارت خارجه را پیدا نمی کنیم.
محسن رضایی روز یکشنبه در نشست هم‌اندیشی کارآفرینان و فعالان اقتصادی استان در سالن جلسات اتاق بازرگانی لرستان اظهار کرد: اکنون با حادثه تلخی مواجه هستیم و علت آن این است که ملت خیز بلندی برداشته اما به سنگری به نام اقتصاد که میرسد متوقف می شود و از بیرون و داخل بمباران صورت می گیرد.
وی افزود: گام اول را در بُعد نهادهای سیاسی و دفاعی و امنیتی قوی برداشتیم اما در گام دوم که تحول در حوزه اقتصادی و فرهنگی باید صورت گیرد شاهد هستیم که مردم در حال اذیت شدن هستند.
وی گفت: کارآفرینان در خط مقدم جنگ اقتصادی کشور قرار دارد اما نه تنها حمایت نمی شوند بلکه مورد شماتت قرار می‌گیرند و همه کاری صورت می گیرد و دست و پای آنان بسته می شود یا شب می خوابند و صبح بیدار می‌شوند بخشنامه‌ای از بانک مرکزی صادر می شود و تمام اوضاع صادرات بر هم زده می‌شود.
وی ادامه داد: دیپلماسی اقتصادی کشور جزو ضعیف‌ترین دیپلماسی کشورهای جهان است حتی در آفریقا هم این رایزنان بی عرضه در وزارت خارجه را پیدا نمی کنیم.
رضایی اظهار کرد: یا دستی در کار است که با دشمنان که محاصره اقتصادی کردند همکاری می‌کنند یا فهم کافی وجود ندارد و جهل عمیقی حاکم است.
وی بیان کرد: نفوذی که در اقتصاد و بورس وجود دارد نمی گذارد رونق اقتصادی شکل بگیرد ، مصمم هستیم از این پس اجازه نخواهیم داد روند تخریبی و فروپاشی کشور ادامه پیدا کند و در این راستا تصمیمات مهمی در برنامه هفتم خواهیم گرفت و باید تحولات در اقتصاد کشور صورت گیرد.
رضایی اضافه کرد: سیاست‌های کلی برنامه هفتم مبدا و تصمیمات مهمی در اقتصاد کشور می‌شود و شجاعانه پیش خواهیم رفت و کارآفرینان باید در این راستا به ما کمک کنند.
وی بیان کرد: در مناظرات سال ۹۲، آقایی کلید را نشان داد بنده متوجه شدم این کلید خاصیتی ندارد از جیب خود یک اسکناس هزار تومانی درآورده ام آیا شما بهتر از این نماینده داشتید که بگوید پول ملی در خطر است.
رضایی گفت: صادرات در سال ۹۸ ، ۴۱ میلیارد دلار و واردات ۴۳ میلیارد دلار ارزش گذاری شد اما در همان سال واردات ما ۲۵ درصد وزنی صادرات بود که مشخص است صنعت در حوزه های مختلف حمایت نمی شود و وجود ندارد باید صنعت باید با زندگی مردم منطقه هدفمند شود.
وی اظهار کرد: زنجیره ارزشی کسب و کار بسیار مهم است که باید در صنعت به آن توجه شود اگر بخواهیم زنجیره کالایی ایجاد کنیم باید ایالت های اقتصادی ایجاد شود باید رقابت اقتصادی، هویتی و استانی بین استانهای کشور شکل بگیرد.
رضایی ادامه داد: در برنامه هفتم توسعه ایالت های اقتصادی ایجاد می شود و نیروی ماهر هر استان که در حال مهاجرت هستند حمایت خواهند شد تا شرایط لازم برای فعالیت آنها در استان ها به وجود آید محرومیت را از چهره لرستان خارج خواهیم کرد.