به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی لرستان، آیت الله سید احمد میرعمادی شامگاه دوشنبه در همایش نگرشی نو بر توسعه لرستان بیان کرد: خیلی از ایده‌ها و مطالبی که مد نظر شماست اتفاق نمی‌افتد و گاهی نیز آنچه اتفاق افتاده میل شما نیست و پیامبر اکرم فرمودند چاره کار توکل بر خدا کرده و باید از او استمداد کنید.

وی ادامه داد: آنچه که می‌تواند انسان را موفق کند و انسان را به آنچه که ایده‌اش هست برساند در درجه اول توکل بر خدا و استعانت از اوست.

نماینده ولی فقیه در لرستان عنوان کرد: پیامبر فرمودند اگر تصمیمی بر کاری گرفتی توکل بر خدا کن و اگر خیر و دوراندیشی بود عاقبتش را بیاندیشید.

آیت الله میرعمادی عنوان کرد: باید چند سال دیگر استان را ببینیم و برای آن روزگار دوراندیشی کنیم، اگر در این جلسات و حرکات رشد و پیشرفت می‌بینیم دنبال کنیم و اگر در اینگونه برنامه‌ها رشد و توسعه‌ای نیست اجتناب کنیم.

وی بیان کرد: برای پیشرفت و رشد استان مرهون سه عامل عمده هستیم که در درجه اول اراده قوی و انگیزه خالص قرار دارد، اگر کسی به جایی رسید با اراده قوی بوده و این موضوع در زندگی فردی و اجتماعی وجود دارد.

نماینده ولی فقیه در لرستان در ادامه عنوان کرد: اگر استانهای دیگری پیشرفت کردند جدا از ما نبودند بلکه پایین‌تر از لرستان بودند در نتیجه باید اراده را قوی کرده و انگیزه را خالص کرد.

آیت الله میرعمادی اظهار داشت: انگیزه خالص این است که اگر مسیر توسعه‌ای توسط مخالف من ایجاد شد از وی حمایت کنم انوقت است که پیشرفت عملی می‌شود، ما باید بخواهیم و دنبال کنیم آنوقت رسیدن به اهداف شدنی است حتی بهتر و ارزشمندتر خواهد بود.

وی در ادامه با اشاره به اینکه همدلی و اتحاد از دیگر مسایلی است که می‌تواند زمینه‌ساز توسعه باشد، افزود: بکارگیری همه ظرفیت‌ها بسیار مهم و تاثیرگذر بوده و باید بپذیریم نفی ظرفیت عامل عقب ماندگی است.

نماینده ولی فقیه در لرستان بیان کرد: این جمع می تواند آینده استان را تغییر دهد، اگر صحبت از توسعه می‌کنیم توسعه دانش بنیان را می‌خواهیم و باید با هم و در کنار هم با همدلی به جایی برسیم.

آیت الله میرعمادی ادامه داد: در لرستان بسیاری از جنبه‌ها وضعمان مطلوب است و اقدامات خوبی نیز انجام شده و یا در حال انجام است به عنوان نمونه در دفتر نماینده ولی فقیه سند آمایش فرهنگی لرستان تهیه شده و دومین اقدامی که انجام گرفته سند پیشرفت استان در ابعاد گوناگون بوده و در این سند موارد مختلف به خوبی آمده است.

وی گفت: سرمایه اجتماعی لرستان بسیار مطلوب بوده و از نظر امنیت و وضعیت اقتصادی و مشارکت اجتماعی مردم وضعیت نسبتا مطلوب داریم.

این مسوول اظهار داشت: اعتماد عمومی مردم لرستان به مسوولان بالاست و باید از اینها استفاده کنیم در برخی زیرساخت‌های ما وضعیت خوبی داریم به عنوان نمونه از نظر زیرساخت‌های فرهنگی و مذهبی ما وضعیت خوبی داریم.

نماینره ولی فقیه در لرستان در ادامه با اشاره به اینکه در حوزه نیروی انسانی متعهد و متخصص از استانهای برتر هستیم، افزود: اما متاسفانه اکنون مشاهده می شود تمایل به مهاجرت لرستان بسیار بالاست که باید این امر آسیب شناسی شود.

آیت الله میرعمادی بیان کرد: از سرمایه‌گذاران بومی حمایت همه جانبه‌ای خواهیم کرد اما از حضور افراد سرمایه‌بر به شدت انتقاد خواهیم کرد.