نماینده ولی فقیه در لرستان گفت: عامل اصلی ماندگاری انقلاب اسلامی پیشرفت علمی است و به همین جهت دشمن پیشرفت های ما را مورد هدف قرار می دهد.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی لرستان، آیت الله سید احمد میرعمادی در نخستین آیین تجلیل از چهره های ماندگار استان اظهار کرد: سرزمین ولایتمدار و کهن لرستان سرشار از شخصیت هایی بوده که در طول تاریخ نام ، یاد و خاطره آنها در ذهن و تاریخ این سرزمین ماندگار شده است.

وی اظهار کرد: به تعبیر رهبر معظم انقلاب اسلامی لرستان چهره ها و شخصیت های بین المللی برجسته ای داشته است، مثل آیت الله بروجردی که مرجع علی الاطلاق بوده است و غیر از او کسی در زمان او مرجعیت نداشت، شخصیتی مثل آیت الله کمالوند و چهره هایی مانند دکتر شهیدی که آثار و خدمات آنها باعث فخر و مباهات است.

نماینده ولی فقیه در لرستان عنوان کرد: برگزاری این جلسه از یک سو نشان از قدرشناسی و پاسداشت زحمات کسانی است که به این سرزمین اسلامی خدمت کردند، از سوی دیگر بیانگر یک نکته اساسی، معرفی الگوها برای جوانان و نسل حاضر است.

وی اظهار داشت: از همین لرستان چهره هایی بوده اند که توانستند مراتب کمال را یکی پس از دیگری طی کنند و در این جلسات باید بر عوامل ماندگاری انسان تاکید شود که نام افراد باید ماندگار و به نیکی یاد شود و نه به عنوان درس عبرت از افراد یادشود.

آیت الله میرعمادی گفت: چند عامل باعث می شود که افراد اسوه و الگوی نام نیک باشند که اخلاص و ایمان بسیار مهم است و برخی چهره های ماندگار شاید تعداد کمی آثار وتالیفات داشته باشند اما در آن تالیف اخلاص وجود داشت، هرکاری که برای خدا صورت بگیرد ماندگار است چون اتصال به ابدیت دارد.

وی تاکید کرد: اگر امروز از قهرمانان دفاع مقدس و شهدای گرانقدر به عنوان چهره های ماندگار یاد می کنیم به دلیل ایثار و گذشت آنها است.

نماینده ولی فقیه در لرستان افزود: یکی از عوامل ماندگاری انسان مسئله علم و دانش است، و علم ارزشمندو ارزش انسان به علم است، علم حیات است و عالم هرگز نمی میرد.

وی با بیان اینکه آنچه باقی می ماند اندیشه و فکر است و عالم ارزشمند است، تصریح کرد: باید در استان زمینه را برای اندیشمندان و متفکران فراهم کنیم، برای کسانیکه اهل اندیشه و فکر هستند ارزش و قیمت قائل شویم، در اینصورت می توان پیشرفت کرد.

آیت الله میرعمادی گفت: اگر ما در انقلاب اسلامی ۴۰ سال با اقتدار پیش رفتیم، عامل اصلی ماندگاری انقلاب مسئله پیشرفت های علمی بود، اگر این پیشرفت نبود قطعا با هجمه توطئه ها شکست می خوردیم.

وی با بیان اینکه پیشرفت علمی مایه عزت و سربلندی است، افزود: امروز هم اگر استکبار جهانی و امریکا در برابر ایران اسلامی توان مقاومت ندارد به خاطر پیشرفت های کشور است و به همین جهت پیشرفت های مارا مورد هدف قرار می دهد، امروز کشور ما در شرایطی است که هیچ باد و طوفانی نمی تواند آن را به لرزه درآورد.

نماینده ولی فقیه در لرستان گفت: باید به دنبال ارتقارتبه علمی لرستان باشیم و برنامه ریزی و راهکار داشته باشیم.

وی تاکید کرد: خدمت رسانی به مردم از عوامل ماندگاری است واگر می خواهیم ماندگارباشیم باید نفع رسان و گره گشای کار مردم و نه چپاول گر باشیم.