نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس با بیان اینکه دولت اصرار دارد که حتماً دست او در جیب مردم باشد، گفت: دولت بیش از 700هزار میلیارد تومان پروژه نیمه‌تمام دارد

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی لرستان، محمدرضا ملکشاهی‌راد ظهر امروز در جلسه مجمع نمایندگان استان لرستان با فعالان اقتصادی که در اتاق بازرگانی این استان برگزار شد، اظهار داشت: می‌دانید که بنده منتقد دولت و یکی از کسانی که جزء امضاکنندگان استیضاح و سوأل‌کنندگان از رئیس‌جمهور بوده‌ام پس منتقد وضع موجود هستم، دولت اصرار دارد که حتماً دستش در جیب مردم باشد از 408هزار میلیارد تومان در اصلاحیه بودجه دوم اگر افزایش پیدا نکرده باشد 320هزار میلیارد تومان مال هزینه‌های دولت است، در نتیجه دولت دنبال تأمین هزینه‌های خود بوده، 153هزار میلیارد تومان مال مالیات و 142هزار میلیارد تومان مختص به فروش نفت است.

وی افزود: نمایندگان مجلس در رابطه با اصلاح قانون مالیات و ارزش‌افزوده طرح و گفت‌وگو دارند و در صحن مجلس همیشه این بحث‌هاست، نمایندگان مجلس براساس اصل 75 نمی‌توانند طرحی را در مجلس پیشنهاد و تصویب کنند در صورتی که بار مالی برای دولت داشته باشد.

نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس با بیان اینکه دولت در اجرای قانون کوتاهی می‌کند عنوان کرد: دولت‌ها هم دولت احمدی‌نژاد و هم دولت روحانی در اجرای قانون کوتاهی می‌کنند قانون هدفمندی یارانه‌ها اگر اجرا بشود 30درصد افزایش حامل‌های انرژی مربوط به بخش تولید می‌شود.

وی بیان کرد: در سال 95 دولت مدعی شد که 7هزار واحد تولیدی را می‌خواهد ساماندهی و احیا کند که 16هزار میلیارد تومان پول می‌خواست نتوانست، در صورتی که سالانه بیش از 16هزار میلیارد تومان 30درصد حق تولید در قانون هدفمندی یارانه‌هاست.

ملکشاهی‌راد گفت: دولت توان این را ندارد که کسانی که با درآمد بالا و دهک‌های بالا هستند یارانه آن‌ها را حذف کند و انجام نداد، اگر این موضوع را انجام می‌داد حداقل 30درصد کمک به تولیدکنندگان را تأمین می‌کرد.
نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس خاطرنشان کرد: همه نمایندگان در بعد نظارتی مجلس وظایف خود مانند تذکر، سوأل، استیضاح و .. را انجام می‌دهند، هفته آینده در مورد 2موضوع مورد بحث من در مجلس بحث خرید هواپیماها و معامله‌هایی که انجام شد در حال تحقیق و تفحص هستیم، هم‌چنین بحث فرودگاه حضرت امام(ره) مطرح است.

ملکشاهی‌راد اظهار داشت: یکی از دوستان گفت این چه وضعی‌ست که وزیر کار که قبلاً وزیر صنعت، معدن و تجارت بوده و پس از استیضاح وزیر شد؟ حرف درستی زدند. بنده جزو استیضاح‌کنندگان وزیر صنعت، معدن و تجارت بودم و اگر آن شرایط باز تکرار شود جزو استیضاح‌کنندگان وزیر کار هستم، اصرار داریم که در مجلس رأی شفاف و مشخص اعلام شود و باید همین‌گونه باشد.

وی افزود: در حال حاضر دولت بیش از 700هزار میلیارد تومان پروژه نیمه‌تمام دارد این در حالی‌ست که سالانه شاید 62میلیاردتومان بودجه عمرانی تحقق پیدا کند که این مقدار تحقق پیدا نمی‌کند و فقط وزارت راه بالغ بر 240هزار میلیارد بدهکار است، بر همین اساس این‌گونه نیست که بگوییم سهم استان لرستان را کم می‌دهند ولی در این که خدمات فنی و مهندسی ما در حال نابودی‌ست هیچ شک و شبهه‌ای وجود ندارد.

نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس عنوان کرد: پیش‌بینی ما این است دولت امسال نمی‌تواند بودجه عمرانی را تأمین کند و اگر بخواهد تخصیص بدهد تخصیص قابل‌ملاحظه‌ای نیست، دولت در حال حاضر مقروض است و نمی‌تواند 35هزار میلیارد تومان اوراق قرضه را پرداخت کند.