به گزارش روابط عمومی ؛ محمد خاکی در جلسه هماهنگی برگزاری دوره های آموزشی فعالان صنعت گردشگری استان که در اتاق بازرگانی لرستان برگزار شد گفت: در کشور ما ایجاد زیرساخت که جزو وظیفه دولت است، انجام نمی‌شود و در زمینه گردشگری نیز متاسفانه زیرساخت‌های لازم به وجود نیامده است.

وی ادامه داد: یکی از مهم ترین زیرساخت‌ها در حوزه گردشگری و به خصوص هتلداری، آموزش است.

خاکی اضافه کرد: وقتی اسم کلمه زیرساخت به میان می آید همه فکر می‌کنند اقدامی سخت افزاری است در حالی که لزوما این معنی را نمی‌دهد و در خیلی از رسته های کاری امروزی زیرساخت نرم افزاری از جمله مربوط به بحث‌های آموزشی بوده چرا که درآمد خدمات در دنیا بسیار بیشتر از درآمدهای دیگر است و گاها برخی از کشورها بخش بزرگی از درآمد اقتصادشان در این زمینه است.

 

میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری برای آموزش هتلداران پای‌کار بیاید

نایب رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی لرستان اضافه کرد: برای آموزش جامعه ی هتلداری باید سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری هم پای‌کار بیاید تا شرکت هایی که در بخش هتلداری و گردشگری کار می کنند در جریان اخرین استانداردهای آموزشی قرار گیرند.

آموزش جامعه ی هتلداران یکی از مهم‌ترین بحث‌های توسعه صنعت گردشگری لرستان

وی تصریح کرد: آموزش جامعه ی هتلداران یکی از مهم‌ترین بحث‌هایی است که برای توسعه صنعت گردشگری در استان  باید انجام گیرد. متاسفانه در لرستان در این زمینه اقدامی تاکنون انجام نشده و میراث فرهنگی پیش قدم نشده است.