استاندار لرستان گفت: آخرین نرخ بیکاری لرستان در سرشماری سال ۱۳۹۵ بدست آمده و این آمار تاکنون به روز نشده است.

به گزارش روابط عمومی اتاق لرستان ؛ سید موسی خادمی عصر چهارشنبه در شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی در سالن جلسات اتاق بازرگانی اظهار داشت: آمار بیکاری شهرستان ها در اختیار نیست و نرخ بیکاری را تنها در سرشماری ها می توانیم بدست آوریم.

وی ادامه داد: مبنای نرخ بیکاری استان ها سرشماری سال ۹۵ است که در این راستا سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان باید پیگیری کند تا آمارها بروز شود.

استاندار لرستان افزود: از سرمایه گذاران واقعی در لرستان حمایت می کنیم و برای توسعه استان تمام تلاش خود را خواهیم کرد.

خادمی گفت: متاسفانه در نظام حسابداری دارایی های نامشهود دیده نمی شود و باید مطابق استان های دیگر عمل کنیم.

وی اضافه کرد: اعتبارات تبصره ۱۸ باید اصلاح شود چرا که براساس ارزش افزوده بخش صنعت، این اعتبارات توزیع شده و استان های صنعتی اعتبار بیشتری را دریافت می کنند.

استاندار لرستان اظهار داشت:  اینگونه نظام توزیع که باعث شکاف بین استان ها می شود باید اصلاح شود و همچنین باید استان های کمتر توسعه یافته مورد توجه قرار گیرند.

خادمی بیان کرد: باید بنگاه های اقتصادی را کمک کنیم تا قدرت ریسک آنها افزایش یابد و به دنبال شفافیت فعالیت بنگاه های اقتصادی باشیم.

وی همچنین به اجرای طرح اربینت در خرم آباد اشاره کرد و افزود:در این طرح یک روش بازآفرینی آموزش داده شده و اداره کل راه و شهرسازی  لرستان باید تلاش کند بخشی از بازآفرینی شهری را از این روش به بهره برداری برساند.