استاندار لرستان گفت: جریان‎های گردش پول در کشور شناسایی شود…

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی لرستان ، سید موسی خادمی در نشست هم اندیشی با تولیدکنندگان استان که در اتاق لرستان برگزار شد، اظهار کرد: هر موضوعی که به معاونت اقتصادی استانداری استان ارجاع داده می‎شود، پیگیری شده و سعی می‎کنیم آن را رفع کنیم.

وی ادامه داد: بخش خصوصی و دولت هر دو مشکلاتی دارند و متاسفانه در شرایط جنگ اقتصادی بخش خصوصی خیلی خوب عمل نمی‎‌کند.

خادمی اضافه کرد: هیچ اعتقادی به حمایت از صنعت خودرو ندارم چراکه در شرایط خوب اقتصادی باید از جیب ملت به آنها یارانه دهیم و در مقطع سخت اقتصادی در کشور این صنعت باید آن حمایت‎ها را به جیب مردم برگرداند اما می‎بینیم وقتی قیمت ارز افزایش یافته قیمت خودرو سه برابر می‎رود.

استاندار لرستان یادآور شد: ساختارهای ما ایراد جدی دارد، در لرستان این ساختارها مانند کشور مشکل داشته و وضعیت بهتر یا بدتری نسبت به کشور ندارد.

وی خاطر نشان کرد: دلیل ندارد مدیر دولتی بین بانک و تولید کننده باشد و این وسط مشکل به وجود آورد. اگر ساختارها درست باشد به بسیاری از مشکلات برنمی‎خوردیم.

خادمی گفت: باید گروه‎های مشاوره در کشور تشکیل داد و جریان‎های پول در کشور شناسایی شود و از طریق مدل‎های حکومتی، عوارض، مالیات و … آنها را تعدیل کرد.

استاندار لرستان نباید نسبت به صفت‎هایی که به استان داده می‎شود بی تفاوت بود و این “ترین”‎هایی که به لرستان نسبت داده می‎شود را نباید ترویج داد. اینکه لرستان بی‎کارترین استان شناخته شود و ما هم بی تفاوت باشیم، کار درستی نیست.

وی با بیان اینکه قبول داریم که در استان مشکلاتی وجود دارد اما باید آنها را حل کرد، اظهار کرد: برخی نسبت به برگزاری یا عدم برگزاری جلسات نقد دارند اما باید گفت هر جلسه‎ای که می‎گذاریم موثر است و شاید انتظار صددرصدی محصقق نشود اما قطعا در عمل تلاش و پیگیری می‌‎کنیم.

خادمی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه گردشگری محور توسعه لرستان است، خاطر نشان کرد: معیارهای هتل‎های استان مطابقت با استاندارد نیست، به عنوان مثال هتلی که چهار ستاره است، همه امکانات چنین هتلی را ندارد.