سید موسی خادمی در جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی که در اتاق بازرگانی لرستان برگزار شد ؛ با بیان اینکه نیاز است سازمان مدیریت و برنامه بودجه در کنار سایر دستگاه ها متولی برای جذب سرمایه گذار شود، اظهار کرد: برنامه ای در حوزه سرمایه گذاری تدوین شود و سهم هر دستگاه در آن مشخص شود تا بتوان طبق آن مسیر را جلو رفت.

وی با بیان اینکه تورم در کل کشور بالاست، افزود: طبق آمار میزان تورم دی ماه نسبت به آذر ماه، لرستان نسبت به سایر استان ها، استان هفدهم است و در تورم نقطه به نقطه استان نهم هستیم و در تورم سالیانه استان هشتم ،نمی گوییم که تورم در استان کم است اما برخی علاقه دارند که همیشه بگویند لرستان در تورم و بیکاری و شاخص های منفی همیشه اول است.
خادمی یادآور شد: لرستان را استانی با شاخص منفی نشان دادن کار درستی نیست چرا که به ضرر لرستان بوده و سرمایه گذار را فراری می کند.

استاندار لرستان خاطر نشان کرد: وقتی می گوییم تورم در استان بالاتر است یعنی تجار و بازرگانان بی انصافی در استان وجود دارد و مردم به یکدیگر ظلم می کنند و بی علت قیمت ها را بالا می برند همین قضیه باعث می شود سرمایه گذار روی لرستان تمرکز نکرده و در جایی دیگر سرمایه گذاری کند.

وی تصریح کرد: درترسیم چهره استان به جای اینکه آن را جذاب کنیم دنبال فرار دادن گردشگر و سرمایه گذار و کارآفرین و متخصصان هستیم و نیاز است در حوزه رسانه چهره بهتری به استان ترسیم کنیم.

 استاندار لرستان گفت: ۲۳۰ میلیارد تومان تهاتر مالیاتی در لرستان مصوب شد که ۱۷۰ میلیارد تومان آن قطعی شده و مابقی در حال انجام است.

 خادمی افزود : مسائل فعالین اقتصادی با دستگاههای اجرایی مانند تامین اجتماعی مورد بررسی قرار می گیرد اما بخشی از این مشکلات حقوقی و قانونی است که از اختیارات استان خارج می‌باشد.

ایشان ادامه داد: پیمانکاران و بخش خصوصی که بابت ارزش افزوده از کارفرمایان خود مالیاتی دریافت نکرده اند، پرداخت آنها به اداره مالیات متوقف می شود.

خادمی بیان کرد: دی ماه امسال تورم سالیانه لرستان ۳۳ درصد بود که در رتبه ششم کشور قرار داشت، تورم نقطه‌ای استان رتبه نهم و در شاخص تورم نسبت به ماه قبل در رتبه نوزدهم کشوری بود.

وی گفت: هرچند این آمار بسیار بالاست اما نسبت به گذشته بهبود پیدا کرده است.