سید موسی خادمی در شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی که شامگاه امشب در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی لرستان برگزار شد، اظهار کرد: از سیستم بانکی باید تشکر کنیم چراکه لرستان جزو استان هایی است که نسبت مصارف به منابع آن درصد خوبی است و بخش عمده ای از آن در خود استان مصرف شده و البته بخشی از آن به این بر می گردد که منابع ما خیلی بالا نیست و باید تلاش کنیم تا آنها را بالاتر ببریم اما در همین حد هم ارزشمند است.
وی ادامه داد: البته این عملکرد برای بانک های دولتی است و بانک های خصوصی باید تلاش بیشتری کنند و در پرداخت تسهیلات به بخش خصوصی استان بهتر اقدام کرده و منابعشان را همینجا هزینه کنند.
خادمی افزود: رتبه  شاخص بهبود فضای کسب و کار در لرستان مناسب تر شده اما انتظار داریم در این استان فضا بهتر شود چون ما نیازمندتریم و از آنجا که استانی هستیم که سرمایه گذاران کمتر انتخابمان می کنند، باید فرش قرمز برای آنها پهن کنیم و روابطمان بهتر شود.
استاندار لرستان یادآور شد: علی رغم اینکه تلاش های بسیاری برای جذب تسهیلات بانک ها و سرمایه گذاران در استان شده اما بسیار مشاهده می شود که کارشناسان در سیستم بانکی و یا سازمان ها سد راه شده و از طرفی مردم هم دید مثبتی به سرمایه گذار ندارند و باید کار فرهنگی در این راستا کنیم تا فضای کسب و کارمان بهتر شود.
وی با بیان اینکه رتبه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی لرستان از لحاظ برگزاری تعداد جلسات 14 است، تصریح کرد: در جلساتی که ما برگزار می کنیم کیفیت خوب است و خروجی هم به نسبت بهتر است و تلاش می شود از لحاظ کمیت هم رتبه بهتری کسب کنیم.