به گزارش روابط عمومی اتاق لرستان ؛ فدراسیون جهانی اتاق‌های بازرگانی (WCF) اتاق بازرگانی بین‌المللی (ICC) از میان اتاق‌های بازرگانی سراسر جهان ، اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خرم‌آباد را به واسطه فعالیت پویای آن در پلتفرم ارتباطی بین اتاقهای بازرگانی سراسر جهان موسوم به Chambers Connectبه عنوان «اتاق برتر ماه جولای» انتخاب نمود.
فدراسیون جهانی اتاق‌های بازرگانی به صورت ماهانه از بین اتاق‌های بازرگانی سراسر جهان که نماینده‌ای را در بستر ارتباطی تخصیص یافته مذکور معرفی نموده و به شکل فعالانه‌ای به ارائه اخبار، مطالب و پروژه‌های ذیربط اتاق بازرگانی خود می‌پردازند، انتخاب می نماید.
این انتخاب، فرصتی را برای اتاق برگزیده به منظور شرح و ارائه توضیحاتی در باب پروژه‌های انجام شده به همتایان آنها در جهان فراهم می‌آورد و موجب گسترش دامنه ارتباطات آنها و معرفی به جامعه کسب و کار در سایر کشورها می‌گردد.
اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خرم‌آباد به واسطه حضور فعالانه و پویا و بارگذاری اسناد و پروژه‌های متفاوت همچون معرفی استان لرستان ،توانمندیهای اقتصادی و صادراتی استان و همچنین پروژه های بین المللی همچون “اربینت” که مبتنی بر رویکرد مشارکت شهروندی و راه‌حل‌های طبیعت‌بنیان است، در بستر ارتباطی مذکور در ماه جولای انتخاب شده است .

اتاق بازرگانی بین‌المللی (ICC) مهمترین نهاد بین‌المللی مستقر در پاریس است که بیش از ۱۰۰ سال قبل با هدف تسهیل و توسعه تجارت بین‌المللی تاسیس گردیده و امور تدوین مقررات مربوطه و حل و فصل اختلافات تجاری و توسعه مناسبات تجاری و اقتصادی را دنبال می‌کند.

این نهاد بین‌المللی در بیش از ۹۰ کشور دنیا ، منجمله جمهوری اسلامی ایران، که موسسات تجاری و اقتصادی مهمی از قبیل اتاق‌های بازرگانی کشور، بانک‌ها، بیمه‌ها و شرکت‌های بزرگ و کوچک از آن کشور عضویت ICC را دارند، دارای یک کمیته ملی است.