رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی مجلس شورای اسلامی گفت: هم اکنون از مجموع شاخص های 28 گانه تولید، نوسان قیمت و تغییر مکرربخشنامه ها از بدترین مولفه ها هستند.

حمیدرضا فولادگر روز چهارشنبه در ستاد اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی لرستان که در اتاق بازرگانی لرستان برگزار شد افزود: این در حالی است که سال های گذشته نبود نقدینگی و عدم دسترسی به تسهیلات بانکی رتبه نخست را داشته است.
وی با اشاره به بهبود شاخص های تولید در لرستان اظهارداشت: حدود یک سوم واحدهای تولیدی کوچک و متوسط مستقر در شهرک های صنعتی کشورغیرفعال هستند و از مابقی واحدها نیز، نیمی کمتر از ظرفیت خود کار می کنند.
نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی تعداد واحدهای کوچک و متوسط را حدود 90 تا 100هزار مورد برشمرد و بیان کرد: واحدهای بزرگ با بیش از 50 درصد ظرفیت فعال هستند چرا که تولید انها محصولاتی همچون فولاد، آلومینیوم، پتروشیمی و پالایشگاهی است.

لایحه بودجه 98 پیام جدیدی در حوزه تولید ندارد
نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از وضعیت تولید درلایحه بودجه 98 گفت: در این لایحه تولید را پر رنگ ندیده اند که شاید این در حوزه بخش خصوصی و لایحه مربوط به بودجه عمومی دولت است.
فولادگر تاکید کرد: با این وجود منابع ارزی، فاینانس، صندوق توسعه ملی، اوراق مشارکت و واگذاری طرح های نیمه تمام دیده شده است.
وی اضافه کرد: اما در مجموع پیام جدیدی نسبت به سال قبل در خصوص تولید وجود ندارد و دولت کار جدیدی پیش بینی نکرده است.
رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امسال سال بدی برای تولید بود ادامه داد: واگذاری طرح های نیمه تمام می تواند بسیاری از واحدها را متحول کند که این مهم سال قبل بخشنامه خوبی نداشت اما امسال جاذبه های آن برای بخش خصوصی بیشتر شده است.