رئیس کل دادگستری لرستان گفت: میزان پرونده‌های ورودی به دادگستری در حوزه خانواده در سال جاری 400 دصد افزایش یافته است.

جعفر بدری پیش از ظهر امروز در جلسه تجلیل از صادرکنندگان نمونه لرستان بیان کرد: اکنون وظیفه همه ماست که به بخش تولید کمک کنیم و سیاست اصلی مسوولان نظام نیز همین است.

وی ادامه داد: در ابتدای امسال ریاست قوه قضاییه ستاد اجرایی اقتصاد مقاومتی را تشکیل داد تا بتوان از تولیدکنندگان حمایت کرده و مخاطرات را از این حوزه دور کرد.

رییس‌کل دادگستری لرستان عنوان کرد: اکنون همه دستگاه‌ها باید پای‌کار باشند که در این شرایط بحرانی واحدها بتوانند به حیات خود ادامه دهند چراکه فشارها افزایش‌یافته و موانع بیشتر شده است.

بدری اظهار داشت: البته شرایط کنونی به‌نوعی علاوه بر تهدید فرصت نیز است و در این شرایط باید دولت پشتیبانی کند اما متأسفانه برنامه ثابتی برای حمایت از تولیدکنندگان در دستگاه‌های اجرایی وجود ندارد؛ به‌عنوان نمونه پیمان ارزی به‌صورت مداوم در حال تغییر است.

وی با بیان اینکه با توجه به شرایط اقتصادی موود انتظار می‌رود دولت به تولیدکننده فرصت تنفس دهد، بیان کرد: وقتی دولت حمایتی از تولیدکنندگان نمی‌کند چگونه انتظار دارید که ارز را به دلار تحویل دهد؟

این مسوول با بیان اینکه در یکی از شهرستان‌هی استان یک جوان خلاق با دست خالی یک واحد تولیدی فعال ایجاد کرده است، افزود: اگر موانع جلوی پای جوان ایرانی قرار نمی‌گرفت و فشارهای اقتصادی وجود نداشت می‌توانست یک برند جهانی برای خود ایجاد کند.

رییس‌کل دادگستری لرستان عنوان کرد: وظیفه دستگاه قضایی کمک همه‌جانبه از تولیدکنندگان است و دستگاه‌های مختلف نیز برنامه‌های ستاد اجرایی اقتصاد مقاومتی را اجرا می‌کنند تا تولیدکنندگان مشکلاتشان کاهش یابد.

بدری در ادامه با اشاره به اینکه اگر تولید را پشتیبانی نکنیم نتیجه‌اش بحران‌های اجتماعی خواهد شد، افزود: به‌عنوان نمونه در زمینه طلاق آمار پرونده‌های حوزه خانواده در سال جاری۴ برابر شده و ۴۰۰ درصد افزایش ورودی پرونده‌ها داشتیم و اگر شرایط را نتوانیم مدیریت کنیم نتیجه‌اش افزایش بحران‌های اجتماعی خواهد بود.