رئیس کل دادگستری لرستان گفت: در کل کشور تفاهم نامه ای بین معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه و معاون اول رئیس جمهور، برای راه اندازی مجدد و حمایت از 17 طرح تعطیل شده در کشور منعقد شده که سهم لرستان 5 واحد است.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی لرستان ، محمد رزم در حاشیه بازدید از مجتمع کشت و صنعت لرستان اظهار داشت: امروز در راستای حمایت قضایی و حقوقی از سرمایه گذاری و در اجرای دستورالعمل ستاد اقتصاد مقاومتی استان، همچنین توجه و تقویت منابع و استعداد های داخلی کشور و استان و در لبیک به فرامین مقام معظم رهبری و در اجرای تاکیدات رئیس محترم قوه قضاییه آیت الله رئیسی و در حمایت از سرمایه گذاری، بازدیدی از مجتمع کشت و صنعت فجر صفا که در سه رسته دامپروری، کشاورزی و گردشگری به استعداد 1900 هکتار فعال است، انجام شد.
وی تصریح کرد: تا کنون در این مجتمع برای 1200 نفر ایجاد اشتغال شده است و با تکمیل طرح در آینده تعداد 2500 شغل مستقیم و 10 هزار فرصت شغلی غیرمستقیم ایجاد خواهد شد.
رئیس کل دادگستری لرستان با تاکید بر اینکه وظیفه ما حمایت از سرمایه گذاری در راستای رفع بیکاری جوانان می باشد، افزود: در کل کشور تفاهم نامه ای بین معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه و معاون اول رئیس جمهور، برای راه اندازی مجدد و حمایت از 17 طرح تعطیل شده در کشور منعقد شده است.
رزم خاطرنشان کرد: از این تعداد 5 طرح متعلق به استان لرستان است که شامل کارخانه فولاد سازی، ماشین سازی لرستان، چرم و پوست و سیمان خرم آباد می شود.
وی افزود: امیدواریم با برنامه ریزی و شناسایی علل تعطیلی این واحدهای تولیدی ، راهکارهای مناسب در جهت رفع موانع تولید و فعال سازی آن ها ارائه گردد.
رئیس کل دادگستری لرستان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه مدتی است به شرکت کشت و صنعت فجر صفا از ناحیه برخی از اهالی روستاهای سمت «شرف آباد» تعارضاتی انجام و تیراندازیهایی انجام شده است، گفت: این افراد 100 اصله درخت انار را قطع کرده ، لاستیک و موتور وسایل مکانیکی را آتش زده و دیوارهای پیرامون شرکت را تخریب کرده اند.
رزم با بیان اینکه1900 هکتار زمین مجموعه کشت و صنعت تملک و به طور قانونی مستند سازی شده و سند رسمی نیز صادر شده است، تصریح کرد: بخش گردشگری آن هم از جنگل های بلوط تشکیل شده که از سوی منابع طبیعی به صورت قانونی واگذار گردیده است.
وی با تاکید بر اینکه هیچ کس دیگری از حقوق عرفی در این شرکت برخوردار نیست، افزود: بازپرس ویژه شعبه هفت و قاضی شعبه 102 دادگاه کیفری ۲ خرم آباد برای رسیدگی به این مسئله مشخص و مقرر شده است نیروی انتظامی نسبت به شناسایی و دستگیری افرادی که دست به شرارت و ناامنی می زنند و آسایش عمومی را مختل و مانع کسب و کار و اشتغال این شرکت می شوند اقدام کند.
رئیس کل دادگستری لرستان با اشاره به اینکه با افراد مذکور برخورد قاطع قانونی و تندی خواهد شد، گفت؛ این افراد قطعا بازداشت می شوند و حتی آن ها را به خارج از استان تبعید خواهیم نمود.
رئیس کل دادگستری استان لرستان گفت: ما وظیفه داریم از سرمایه گذاری حمایت کنیم و با تقویت کارخانجات و واحدهای تولیدی می توان بیکاری را مهار کرد.
رزم ادامه داد: با همکاری نیروی انتظامی و دادستانی مرکز استان ، کمیته اطلاعاتی نیز تشکیل شده و حتما با تحقیقات محسوس و غیرمحسوس نسبت به شناسایی افرادی که دست به تیراندازی می زنند اقدام می شود و این افراد به اشد مجازات محکوم خواهند شد.