استاندار لرستان ضمن تاکید بر تقویت ظرفیت‌های بخش خصوصی در استان گفت: تقویت و تعامل با بخش خصوصی استان در ایجاد اشتغال و تولید اثرگذار است.

فرهاد زیویار روز چهارشنبه، در جلسه دیدار  و معارفه هیات رییسه جدید اتاق بازرگانی،صنایع،معادن وکشاورزی لرستان در محل استانداری به اهمیت جایگاه بخش خصوصی در سرمایه‌‌گذاری اشاره کرد و افزود: براساس بررسی‌های صورت گرفته، مجموع آورده‌های دولت در سال گذشته اعم از تسهیلات کم‌بهره تبصره ۱۶ و ۱۸ و اعتبارات پروژه‌های عمرانی، معادل سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در یک سال و نیم گذشته در استان است.

زیویار گفت: ۱۰ تا ۱۲ هزار میلیارد تومان از سوی واحدهای تولیدی، اقتصادی و بخش خصوصی در استان در یک سال و نیم گذشته سرمایه‌گذاری صورت گرفته است.

استاندار لرستان بر تقویت ظرفیت‌های بخش خصوصی در استان تاکید کرد و افزود: تعامل و تقویت بخش خصوصی و نهادهای وابسته به آن و تشویق سرمایه‌گذاران به‌کارآفرینی در هموار کردن مسیر کسب‌وکار برای فعالان اقتصادی و ایجاد اشتغال و تولید در استان بسیار اثرگذار خواهد بود.

زیویار گفت: جایگاه بخش خصوصی خیلی مهم است و این ظرفیت مهم در اتاق بازرگانی وجود دارد، هیات رییسه جدید اتاق بازرگانی استان رویکردها و سیاست‌های خود را بر انسجام بیشتر شرکت‌ها در بخش خصوصی و تعامل بیشتر با دولت فراهم کنند تا مبنایی قرارگیرد برای قدم های اساسی در جهت رونق اقتصاد در استان .

استاندار ضمن تاکید برگزار شدن جلسات شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی در اولین فرصت با جدیدت در اجرایی شدن مصوبات با پیگیری ویژه صورت گیرد.