رئیس اتاق بازرگانی لرستان با اشاره به پیشرفت فیزیکی ۹۰ درصدی کارخانه نوآوری استان، گفت: این کارخانه تا قبل سال با تخصیص اعتبار به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش روابط عمومی اتاق لرستان ، محمد خاکی  در نشست مشترک شورای برنامه‌ریزی و توسعه لرستان و شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی که در سالن جلسات اتاق بازرگانی برگزار شد اظهار کرد: باید به استان‌های کمتربرخوردار در برنامه هفتم توسعه با پیش‌بینی اعتبارات ویژه توجه شود.

وی خاطرنشان کرد: ارزش افزوده طبیعتا موجب فاصله طبقاتی شده و باید بر اساس شاخص‌های تعیین شده توزیع شود.

رئیس اتاق بازرگانی لرستان با بیان اینکه قرارگاه اشتغال استان‌های زاگرس‌نشین تشکیل و تاکنون چندین جلسه انجام شده است، گفت: انتظار می‌رود برای اجرایی مصوبات قرارگاه بودجه خاصی لحاظ شود تا مصوبات عملیاتی شود.

خاکی با تاکید بر اینکه به دنبال تغییر قانون و بخشی‌نگری نیستیم، اعطای معافیت‌های مازاد برای سرمایه‌گذاران در استان‌های کمتر برخوردار، افزایش مدت بازپرداخت تسهیلات برای واحدهای تولیدی از ۵ به ۸ سال از مواردی است که موجب رغبت سرمایه‌گذار برای سرمایه‌گذاری می‌شود.

وی با اشاره به پیشرفت فیزیکی ۹۰ درصدی کارخانه نوآوری استان، گفت: این کارخانه تا قبل سال با تخصیص اعتبار به بهره‌برداری می‌رسد.