مدیرکل صمت لرستان گفت: وزارت صمت تامین منابع مالی واحد‌های صنعتی بزرگ که میزان مصرف برق آنها بالا است، را جزو‌ اولویت قرار داده است.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی لرستان ، بهمن جعفری در جلسه کمیته کارشناسی بررسی چگونگی تامین برق واحدهای صنعتی و تولیدی استان از محل انرژی های تجدید پذیر که در اتاق بازرگانی لرستان برگزار شد با اشاره به اینکه یکی از زیرساخت های بزرگ در حوزه تولید تامین برق است، اظهار کرد: در حال حاضر یکی از چالش‌های بزرگ واحد‌های سیمان دورود، فرو آلیاژ ازنا، کاشی جم و فولاد الیگودرز تامین برق مورد نیاز است.
وی بیان کرد: با اعمال محدودیت‌های برق در راستای مدیریت برق که ممکن است سال‌های آینده هم تداوم داشته باشد، واحد‌های بزرگ با مشکل مواجه هستند.
مدیرکل صمت لرستان گفت: وزارت صمت تامین منابع مالی واحد‌های بزرگ که میزان مصرف برق آنها بالا است را جزو‌ اولویت قرار داده است.
به گفته جعفری در صورتی که واحد‌های بزرگ مجوزهای لازم را داشته باشند، از محل تبصره ۱۸ و تسهیلات تام از آنها حمایت می‌شود.
وی گفت: همچنین یک پروژه را هم ایدرو در راستای بازسازی و نوسازی صنایع متوسط و بزرگ تعریف کرده، که می‌توان از این ظرفیت برای کمک به واحد‌های صنعتی استان استفاده کرد.
مدیرکل صمت لرستان در خصوص تسهیلات تام نیز توضیح داد: تسهیلات تام متعلق به ایمیدرو است که در قالب تفاهم نامه بانک ملی، ایمیدرو و وزارت صنایع به واحد‌های متقاضی اجرای پروژه‌هایی مانند انرژی تجدید پذیر، به این واحدها تسهیلات پرداخت کند.