رییس اتاق بازرگانی،صنایع، معادن و کشاورزی لرستان گفت: توسعه گمرک استان برای رونق اقتصادی و سهولت در صدور محصولات تولیدی و ارایه خدمات بهتر به واحدهای صنعتی ضروری است. که در این راستا پیشنهاد شد گمرک لرستان به اداره کل ارتقاء یاید.

به گزارش روابط عمومی اتاق لرستان، محمد خاکی روز پنجشنبه در جلسه فعالان اقتصادی بروجرد که با حضور رییس گمرک ایران در هتل زاگرس برگزار شد، افزود: وضعیت اقتصادی کشور در حال حاضر باعث بروز مشکلات فراوانی برای واحدهای تولیدی و صنعتی شده و بیشتر کسب و کارها با مشکل روبرو شده‌اند.
وی اظهار کرد: در حالیکه دنیا در حال ورود به انقلاب پنجم می باشد ما هنوز درگیر رفع مشکلات گذشته فعالین اقتصادی هستیم که زیبنده نظام جمهوری اسلامی نیست.
رییس اتاق بازرگانی لرستان بیان کرد: خوشبختانه با تعامل خوبی که با گمرک لرستان داریم مسائل و مشکلات فعالین اقتصادی استان با سرعت عمل خوبی برطرف میشوند.
خاکی اضافه کرد: کمرگ لرستان دارای مشکلاتی از قبیل نداشتن انبار و فضای مناسب می باشد و درخواست نمود تا این موضوع در دستور کار گمرک ایران قرار گیرد همچنین رییس اتاق پیشنهاداتی در خصوص فعال نمودن کد کارگو جهت صادرات محصولات از فرودگاه خرم اباد و تخصصی نمودن برای ورود برخی کالاهای خاص ارایه داد.
وی خطاب به نمابنده مردم شریف بروجرد در مجلس شورای اسلامی که در جلسه حضور داشت ادامه گفت : برنامه هفتم توسعه اقتصادی در حالی به مجلس ارائه میشود که دارای نقص های زیادی است و نظرات بخش خصوصی در آن لحاظ نشده و انتظار داریم که نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی از پیشنهادات اتاق های بازرگانی استفاده نمایند.
رییس اتاق بازرگانی لرستان گفت: آسیب شناسی برنامه ششم توسعه اقتصادی انجام نشده و ممکن است آسیب ها در برنامه هفتم، فضای کسب و کار را ملتهب نماید .
خاکی افزود: باید تدابیری اندیشیده شود تا نظرات اتاق بازرگانی بیشتر مورد توجه قرار گیرد.