رییس اتاق بازرگانی لرستان با اشاره به اینکه برای ما تامین برق واحد‌های صنعتی مهم است، گفت: به دنبال این هستیم که از محل انرژی تجدید پذیر بتوانیم کمبود برق مورد نیاز واحد‌های صنعتی را تامین کنیم.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی لرستان، محمد خاکی در جلسه کمیته کارشناسی بررسی چگونگی تامین برق واحدهای صنعتی و تولیدی استان از محل انرژی های تجدید پذیر که با حضور مدیرکل صمت لرستان تشکیل شد با اشاره به اینکه یکی از زیرساخت های مهم در حوزه تولید واحد‌های صنعتی برق و انرژی است، اظهار کرد: پایداری برق به تداوم تولید و افزایش تولید و در نهایت کاهش قیمت تمام شده محصولات تولیدی واحد‌های صنعتی کمک می‌کند.

خاکی بیان کرد: با توجه به محدودیت ‌های اعمال شده خیلی از واحد‌های بزرگ با توقف تولید مواجه می‌شوند و این توقف باعث‌کاهش تولید و در نتیجه افزایش قیمت محصول هم می‌شود‌.

رییس اتاق بازرگانی لرستان گفت: قطعی برق به ویژه به واحدهایی که پروسه تولید آنها پیوسته است مانند سیمان، آهک و گچ، فرو سیلیس و…. خسارت جدی وارد می‌کند. خاکی خاطر نشان کرد: خیلی از واحدها ی بزرگ دارای ژنراتور هستند، اما هزینه نگهداری ژنراتور بالاست و تامین برق از این محل توجیه اقتصادی ندارد و صرفا بصوزت محدود میتوان استفاده کرد.

وی با اشاره به اینکه برای ما تامین برق واحد‌های صنعتی مهم است، گفت: به دنبال این هستیم که از محل انرژی تجدید پذیر و تسهیلاتی که در این خصوص در اختیار واحدهای صنعتی و یا شهرک های صنعتی قرار میگیرد بتوانیم برق مورد نیاز واحد‌های صنعتی را تامین کنیم.