وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: اقلیم لرستان بهترین مزیت برای رشد صنعت است، لرستان از نظر تولید انرژی خودکفا است و می‌تواند انرژی صادر کند.
به گزارش روابط عمومی اتاق لرستان ؛ عباس علی‌آبادی عصر امروز در نشست با فعالان اقتصادی لرستان که در فرمانداری بروجرد برگزار شد افزود: اقلیم لرستان بهترین مزیت برای صنعت است، لرستان از نظر تولید انرژی خودکفا است و می‌تواند انرژی صادر کند. وی اظهار داشت: توصیه می‌کنم در موضوع برق که یک چالش اساسی است صنایع مشارکت کنند، نیروگاه لرستان در خرم‌آباد  می‌تواند به ۲ هزار مگاوات توسعه پیدا کند، ظرفیت‌های خوبی برای تولید انرژی خورشیدی در لرستان وجود دارد. وزیر صمت گفت: در مسیر توسعه کشور باید سرزمین را آمایش کنیم، آمایش سرزمین باعث‌ کشف ظرفیت‌های استان می‌شود و پتانسیل‌های موجود شناسایی و به کار گیری می‌شود. علی‌آبادی افزود: رئیس جمهور شهید به احیای واحدهای راکد تاکید داشت، با استان‌های که در صنایع برخوردار هستند مشارکت کنید و صنایع راکد را احیا کنید. وی اظهار داشت: برای جهش تولید باید بازار داخلی و خارجی تقویت شود، رقابت در بازار خارجی عادلانه است، در شرایط عادلانه فرصت را به صنایع داخلی بدهیم و به سمت صادرات برویم. وزیر صمت گفت: جمهوری اسلامی ایران عضو بریکس و شانگهای و اوراسیا است و سیاست ما به طوری است که از کشوری  واردات کنیم که به آن کشور صادرات داشته باشیم. وی‌اظهار داشت: کسانی که در ارز به دنبال تخلف هستند باعث افزایش سخت گیری‌ها هستند، تلاش کردیم در سامانه توسعه تجارت اصلاحات انجام شده و سیستمی انجام می شود، تا تخلفات بازار ارز کمتر شود.
وزیر صمت با اشاره به چهار خصلت رئیس جمهور شهید گفت: رئیس جمهور شهید خیلی خوب حرف می‌زد، حقوقدان و حکیم بودند و اطلاعات خوبی در حوزه کاری داشتند، او اعمال نیکو و رفتارش با دیگران بسیار خوب بود، خوش اخلاق و دوست داشتنی بود و انسانی در مسیر معرفت که لایق شهادت بود.