روان سازی امور و ارایه خدمات برای حمایت از تولیدکنندگان و صاحبان صنایع از جمله اهداف تشکیل این دفتر است، با راه اندازی این دفتر در استان افراد برای ثبت علائم تجاری و صنعتی خود دیگر لازم نیست به تهران مراجعه کنند.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی لرستان ؛این مرکز با هدف ایجاد نظام پویا و کارآمد با ساز و کار اجرایی قوی و بهره گیری از فناوری های نوین در ثبت ملی و بین المللی مالکیت های معنوی تأسیس شده است.

حمایت از کالاهای تولید شده، تسریع در ثبت داخلی و بین المللی کالا از دیگر فعالیت‌های این دفتر است.

شرکت‌ها اگر به موضوع حقوق مالکیت معنوی خود اهمیت نداده و آن را به ثبت نرسانند بعدها دچار مشکل خواهند شد. شرکتهای دانش‌بنیان به طور کلی در فضای کسب و کار باید بدانند که اگر علائم تجارتی و اطلاعاتشان را ثبت نکنند از حقوق انحصاری بهره‌مند نمی‌شوند.  علائم تجاری پشتوانه‌ی قضایی و حقوقی و کیفری و مدنی برای آنان در مقابل دست‌درازان به املاک معنویشان خواهد بود.

فعالین بخش خصوصی لرستان میتوانند جهت کسب اطلاعات بیشتر و ثبت علائم تجاری خود به دفتر مالکیت معنوی استان  واقع در اداره کل ثبت اسناد و املاک استان ( اداره ثبت شرکتها و موسسات غیر تجاری خرم آباد ) و مسئول مربوطه جناب آقای محسن پهلوانی مراجعه نمایند.