رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی لرستان گفت: ناترازی انرژی امسال خیلی از واحدهای صنعتی ما را با مشکل مواجه کرده و باعث شده خیلی از واحدهای تولیدی ما به ظرفیت واقعی خودشان نرسند.

به گزارش روابط عمومی اتاق لرستان ؛ محمد خاکی، در جلسه ستاد اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی لرستان که در سالن جلسات اتاق بازرگانی برگزار شد، اظهار کرد: ناترازی انرژی امسال خیلی از واحدهای صنعتی ما را با مشکل مواجه کرده و باعث شده خیلی از واحدهای تولیدی ما به ظرفیت واقعی خودشان نرسند.

و این در حالیست که واحدهای صنعتی ما باید به موقع تعهدات خود را انجام دهند، و از طرفی سازمان‌های خدمات‌رسان با توجه به مشکلاتی که دارن وظیفه خود را در قبال تعهدات بطور کامل انجام نمی‌دهند که همین موضوع باعث شده که بخش خصوصی با مشکل روبرو شود.

خاکی افزود: بخش خصوصی و واحدهای تولیدی ما عموماً در تابستان با کمبود برق و زمستان با کمبود گاز مواجه هستند.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی لرستان تصریح کرد: سال ۱۳۹۰ قانون بهبود مستمر محیط کسب و کار در مجلس تصویب شد اگر هر کدام از سازمانها ، نهادها ، دستگاههای اجرایی و تشکل ها که در این قانون ذکر نام شدند به وظایف خودشان به خوبی عمل کنند، اوضاع به مراتب بهتر می‌شو د و فضای کسب و کار بهبود می یابد و باعث ارتقا جایگاه کشور خواهد شد.

وی ادامه داد: در زمان اجرای این قانون رتبه ما در شاخص های جهانی ۱۲۰ بوده که با عدم اجرای مفاد قانون بهبود مستمر نه تنها به جایگاه بهتری دست نیافتیم بلکه حتی تنزل هم پیدا کردیم. وی در ادامه به ماده ۲۵ این قانون اشاره کرد که صراحتاً قید شده در زمان کمبود برق، گاز یا خدمات مخابراتی ، واحدهای تولیدی، صنعتی و کشاورزی نباید در اولویت قطع برق، گاز و مخابرات قرار داشته باشند در صورتیکه در عمل اینگونه نیست.

خاکی بیان کرد: در شهرک‌های صنعتی در طول هفته حداقل یک روز قطع برق را شاهد هستیم.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به اینکه در جلسه امروز به درخواست قضایی و حقوقی چند واحد تولیدی رسیدگی شد، عنوان کرد: پیشنهاداتی در خصوص این چهار واحد مطرح و مصوباتی هم داشتیم، امیدواریم مشکل این واحدها با اجرای مصوبات در حوزه قضایی رفع شود.