رییس اتاق بازرگانی لرستان گفت: در تلاش هستیم که اولین جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان دو هفته دیگر برگزار شود و پس از آن بصورت ماهانه این شورا با دستور کارهای موثر برگزار خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی لرستان، محمد خاکی در جلسه هیات نمایندگان اتاق با اشاره به برگزاری جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی با حضور مدیر کل دادگستری استان، توضیح داد: در این جلسه ۹ پرونده مربوط به فعالان اقتصادی در حوزه قضایی مطرح شد.
وی بیان کرد: همچنین در جلسه هیات رییسه اتاق با استاندار که در مورد شیوه تعامل با مدیریت ارشد انجام شد، قرار شد جلسات شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی ماهانه و بطور منظم برگزار شود.
رییس اتاق بازرگانی لرستان گفت: در تلاش هستیم اولین جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان را تا دو هفته دیگر برگزار نماییم و پس از آن جلسات بصورت ماهانه و منظم با دستور کارهای موثر برگزار خواهد شد.
خاکی به جلسه رییس گل گمرک ایران با حضور فعالان اقتصادی بروجرد نیز اشاره کرد و افزود: خوشبختانه در این جلسه پشنهادات خوبی مطرح شد که همه مورد موافقت و تصویب قرار گرفتند ازجمله اختصاص کد گمرکی به فرودگاه خرم آباد برای صادرات کارگویی، ارتقا گمرک استان به اداره کل و مواردی دیگر به گفته خاکی با ارتقا اداره گمرک استان به اداره کل گمرک هم ساختار نیروی انسانی تغییر می‌کند و هم امکانات گمرک بیشتر می‌شود.
وی بیان کرد: از دیگر مصوبات سفر رییس گمرک ایران به استان این بود که واردات از محل گمرک‌های منطقه ویژه اقتصادی انجام شود، همچنین با راه‌اندازی گمرک در منطقه اقتصادی بروجرد موافقت شد.
رییس اتاق بازرگانی لرستان گفت: موضوع دیگر توسعه فضای فیزیکی گمرک بود که در صورت اختصاص زمین از منابع ملی ، خود گمرک سرمایه گذاری را انجام می‌دهد.

خاکی به برگزاری نمایشگاه بلاروس از طریق پاویون یا حضور واحد‌های صنعتی به طور مستقیم نیز اشاره کرد و افزود: مذاکراتی با مجری برگزاری نمایشگاه و اتاق بازرگانی ایران انجام شده تا یارانه پنجاه درصدی به واحدهایی که دارای کارت بازرگانی و یا عضو یت اتاق هستند، پرداخت شود.
رییس اتاق بازرگانی لرستان در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به برنامه هفتم توسعه اقتصادی، گفت: برنامه هفتم توسعه اقتصادی حدود یک ماه پیش رو نمایی شد.

خاکی خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه برنامه هفتم توسعه اقتصادی برای ارایه پیشنهادات در اختبار بخش خصوصی قرار نگرفته ، بیان داشت که بدون شک بدون لحاظ نمودن نطرات بخش خصوصی نمیتواند برنامه موثری باشد در ادامه این جلسه پیشنهادات لازم از سوی اتاق بازرگانی لرستان در جلسه مطرح و به سمع اعضای مخترم هیات نمایندگان رسید.
وی گفت: برنامه به اتاق ارسال شده و قرار است کمیسیون‌های تخصصی دو ماه نظرات و پیشنهادات خود را در خصوص موانع کسب و کار و یا بهبود فضای کسب و کار مطرح کنند.
رییس اتاق بازرگانی لرستان بیان کرد: اتاق بازرگانی خرم‌‌آباد نیز مطالعاتی را انجام و پیشنهاداتی هم به سازمان مدیریت و برنامه ریزی ارایه کرده که امیدواریم برای کشور و استان مفید باشد. در ادامه جلسه راجع به قطع برق واحدهای صنعتی استان و مشکلاتی که برای این واحدها بوجود اورده بحث و مذاکره شد و هم چنین پیشنهادات لازم ارایه گردید.