به گزارش روابط عمومی اتاق لرستان، تفاهمنامه همکاری بین اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی لرستان و اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان لرستان منعقد شد.
محمد خاکی گفت : در این تفاهم نامه دو طرف با برگزاری سمینار ها و دوره های آموزشی تخصصی مورد نیاز بازار کسب و کار استان و همچنین درخصوص ارتقاء شایستگی های حرفه ای درحوزه آموزش و پژوهش تاکید نمودند. .
رییس اتاق بازرگانی،صنایع،معادن و کشاورزی لرستان عنوان کرد: مشارکت، همکاری و حمایت مالی دو جانبه در انجام نیاز سنجی و تدوین تقویم آموزشی ، برگزاری رویدادهای(شتاب) استارتاپی براساس یک تقویم آموزشی مصوب طرفین ، تربیت نیروی انسانی متخصص در قالب دوره های مصوب، شناسایی واحدهای دارای نیاز فناورانه و تسهیل وحمایت جهت رفع نیاز واحد ، همکاری مشترک در برگزاری نمایشگاه های تخصصی، تبادل منابع آموزشی ، استفاده از فضا ها و امکانات کارگاهی وآزمایشگاهی و تجهیزات آموزشی طرفین، انجام بازدید های علمی ، باز آموزی و ارتقاء مهارت اعضای اتاق و دانشجویان متقاضی در حوزه مهارت های شغلی از دیگر مفاد این تفاهم نامه می باشند.
خاکی درخصوص اهداف این تفاهم نامه گفت: همراستا کردن دوره های آموزشی و رویدادهای استارتاپی ، جلوگیری از برگزاری دوره های آموزشی و رویدادهای استارتاپی با موضوع یکسان برای واحدهای تولیدی و صنعتی ، صادراتی، فناور و دانش بنیان استان و همچنین جلوگیری از اتلاف وقت و هزینه، پیگیری و همکاری در جهت شناسایی فرصت های سرمایه گذاری جهت افزایش ظرفیت واحدهای صنعتی و راه اندازی مجدد واحدهای راکد توسعه کمی و کیفی فرهنگ کار ومهارت آموزی وکارآفرینی و توسعه آموزش های الکترونیک و مجازی به عنوان اهداف این تفاهم نامه در نظر گرفته شده است.
وی ابراز امیدواری کرد: با اجرایی شدن این تفاهم نامه و برگزاری دوره های آموزش مهارتی گام موثری در راستای ارتقاء صلاحیت های فنی و حرفه ای و توانمندسازی اعضای اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی، متناسب با نیاز اتاق در سطح استان برداشته شود.