به گزارش روابط عمومی اتاق لرستان ؛ محمد رضوانی فر روز پنجشنبه در نشست با فعالان اقتصادی شهرستان بروجرد که در محل هتل زاگرس برگزار شد، افزود: برای ارتقاء گمرک لرستان نیازمند مصوبه اداره استخدامی کل کشور هستیم.

وی با اشاره به اینکه اختصاص زمینی به مساحت ۵۰ هکتار برای گمرک لرستان ضروری است‌. اظهار کرد: با توسعه هر استان و صادرات و واردات و سرمایه گذاری ارتقاء گمرک قطعی است، فضای فیزیکی و محل استقرار گمرک لرستان مناسب نیست، کمبود انبار و دیگر مشکلات باعث این امر می‌شود.
رییس گمرک ایران بیان کرد: اگر از اراضی منابع طبیعی که مناسب اداره گمرک لرستان باشد زمینی در حدود ۵۰ هکتار اختصاص داده شود ساختمان جدید گمرک لرستان احداث خواهد شد.
رضوانی فر اضافه کرد: برنامه هفتم توسعه اقتصادی اشکالاتی دارد، در زمان انتخابات اتاق بازرگانی برنامه هفتم انجام شد که نیاز است دوباره با هم اندیشی فعالان اقتصادی و اتاق بازرگانی اشکالات برطرف شود.
وی ادامه داد: در برنامه هفتم توسعه، رویکردهای خوبی وجود دارد، برنامه هفتم توسعه مسئله محور است و مسائل کلیدی توسعه اقتصادی در آن مطرح شد.
رییس گمرک ایران گفت: برای ایجاد گمرک در بروجرد باید تصمیمی گرفته شود یا باید گمرک ازناء ارتقا یافته یا در بروجرد کمرگ تاسیس شود.

رضوانی فر افزود: ارتقای جایگاه گمرکات لرستان و توسعه رویه‌ها و استفاده از ظرفیت انبار اختصاصی، ماده ۵۱ قانون گمرکی و ایجاد ارزش افزوده برای توسعه صادرات تولید کنندگان مدنظر است.
وی اظهار کرد: با توجه به ۲ منطقه ویژه اقتصادی در لرستان و توسعه سرمایه گذاری‌ها گمرک از همه ظرفیت‌ها برای تسهیل در کار تولیدکنندگان استفاده خواهد کرد.
وی بیان کرد: تولیدکنندگان لرستان همه خدمات گمرکی را در خود استان دریافت خواهند کرد و نیازی به مراجعه به دیگر استان‌ها برای دریافت خدمات گمرکی نخواهد بود.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی گفت: بخش خصوصی بازوان تولید هستند سرمایه‌های این بخش باعث رونق و تولید و اشتغال شده است، براین اساس همه وظیفه داریم راه تولید و اشتغال را برای فعالان اقتصادی هموار کنیم.
فاطمه مقصودی افزود: لرستان با وجود ظرفیت‌ها و پتانسیل‌هایی که دارد یکی از استان‌های محروم کشور است، که باید از این فرصت‌ها استفاده مطلوب شود.
وی اظهار کرد: امیدواریم با حضور مسوولان کشوری در شهرستان بروجرد بتوانیم مشکلات تولید و اشتغال را برطرف کنیم.
وی بیان کرد: ۴۰ درصد صنایع لرستان در شهرستان بروجرد واقع شده و بروجرد نیازمند نگاه ویژه برای رونق اقتصادی است.