به گزارش روابط عمومی اتاق لرستان؛  سیروس ابراهیمی در جلسه معرفی طرح پویش کارآفرینی( اشتغال دانشجو همزمان با تحصیل) که در سالن جلسات اتاق بازرگانی برگزار شد اظهار کرد: اصلی‌ترین دلیل اینکه تولیدات ما قابل رقابت با بازارهای جهانی نیست به این موضوع برمی‌گردد که به صورت حرفه‌ای به کار مسلط نیستیم.

وی افزود: در واقع بهره‌‌وری ما در بحث تولید بالا نیست و تولید همواره در کشور همواره متکی به دولت است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری لرستان گفت: معاون صندوق توسعه ملی در سفر به لرستان و بازدید از واحد‌های تولیدی صنعتی استان برای تامین ارز مورد نیاز واحد‌های تولیدی از کف ۵۰۰ میلیون دلار تا سقف ۲ میلیارد دلار در کوتاه ترین زمان ممکن اعلام آمادگی کرد.

ابراهیمی بیان کرد: در حوزه ریالی نیز در سفر رییس جمهور حدود ۱۷ هزار میلیارد تومان مصوبه داریم که در مرحله خوبی هستند، حدود ۵ هزار میلیارد تومان از این مصوبات برای عقد قرارداد هم پیش رفته است.

وی با بیان اینکه در خصوص تسهیلات تبصره ۱۸ هم وضعیت استان مطلوب است، عنوان کرد: امسال هم در قالب مصوبات سفر رییس جمهور و هم تسهیلات تبصره ۱۸ بسیاری از واحدهای استان تقویت شده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری لرستان در ادامه به برپایی نمایشگاه بازرگانی بین‌المللی عراق نیز اشاره و خاطرنشان کرد: چهل و ششمین نمایشگاه بازرگانی بین المللی عراق از ۱۰ تا ۱۹ آبان ماه در بغداد با حضور ۲۴ کشور و هزار شرکت داخلی و خارجی برگزار می‌شود، از ما هم برای شرکت در نمایشگاه دعوت شده است.

ابراهیمی گفت: با توجه به ظرفیت و قابلیت برخی از واحد‌های استان برای شرکت در این نمایشگاه، سازمان صمت شرایط را برای حضور این واحدها فراهم کند.

وی با تاکید بر اینکه لرستان را خوب ببینیم، گفت: صحبت از محرومیت استان نه تنها مشکلی از استان را رفع نمی‌کند، بلکه سرمایه‌گذار را از استان فراری می‌دهد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری لرستان گفت در پایان صحبت‌های خود بیان کرد: با اجرای طرح پویش اشتغال دانشجو همزمان با تحصیل پیوند بین دانشگاه و صنعت برقرار می‌شود.