نشست اعضای هیات تجاری از اقلیم کردستان و نجف با فعالان اقتصادی ایرانی در محل اتاق ایران برگزار شد.

نایب‌رئیس اتاق بازرگانی اربیل و نجف به همراه رئیس اتحادیه صادرکنندگان و واردکنندگان اقلیم کردستان عراق در راس هیاتی از فعالان اقتصادی این کشور با حضور در اتاق ایران با جمعی از فعالان بخش خصوصی ایرانی دیدار کردند.

اعضای این هیات به میزبانی اتاق مشترک ایران و عراق به ایران سفر کرده و تقویت سطح روابط و ایجاد خطوط ارتباطی جدید درحوزه تجارت و سرمایه‌گذاری را دنبال می‌کنند.

طبق برنامه‌ریزی انجام شده اعضای این هیات بعد از تهران، عازم خرم‌آباد خواهند شد تا با ظرفیت‌های تجاری و سرمایه‌گذاری این استان نیز آشنا شوند.

تجارت عمومی، گردشگری و هتل‌داری، منسوجات، فولاد، مصنوعات فلزی، آرد و گندم، مواد غذایی مرغ‌داری، صنایع پلاستیکی و آب آشامیدنی زمینه‌های فعالیت اعضای این هیات تجاری از عراق بود.

 

زمینه‌سازی برای عمق دادن به سطح مناسبات بین فعالان اقتصادی ایران و عراق

حسین سلاح‌ورزی، نایب‌رئیس اتاق ایران نیز در نشست با اعضای هیات تجاری عراقی با بیان اینکه هنوز میزان روابط تجاری بین ایران و عراق از سطح انتظارات فاصله دارد، گفت: کار خوبی در اتاق مشترک ایران و عراق صورت گرفته و آن فراهم کردن زمینه برقراری روابط بین فعالان اقتصادی استان‌های دو کشور با یکدیگر است و این عمق دادن به لایه‌های ارتباطی در کنار تبادل اطلاعات و آشنایی با ظرفیت‌های استانی و منطقه‌ای در گسترش مناسبات اثرگذار خواهد بود.

او اظهار امیدواری کرد که این رفت‌وآمدها تداوم داشته باشد.

در بخش پایانی این نشست، فرصتی فراهم شد تا فعالان اقتصادی عراقی با همتایان خود در ایران دیدار رودررو و تبادل اطلاعات داشته باشند.