معاون امور هماهنگی اقتصادی استاندار لرستان گفت: اجرای بخشی از طرح و رها کردن طرح استحکام بخشی قلعه فلک‌الافلاک نه تنها کمکی به استحکام قلعه نکرده بله تعادل آن را هم بر هم زده است.

 سیروس ابراهیمی شامگاه شنبه در جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی که در سالن جلسات اتاق بازرگانی برگزار شد در مورد یکی از دستور کارهای جلسه با اشاره به اینکه قلعه فلک الافلاک به‌عنوان نگین میراث فرهنگی از اهمیت زیادی برخوردار است، عنوان کرد: سال ۸۳ ضرورت استحکام بخشی قلعه در مقابل زمین لرزه‌‌ها مورد توجه قرار گرفت و پس از بررسی‌های زیاد با ورود یکی از مشاورین خبره مطالعه استحکام بخشی شروع شد.

وی افزود: مطالعه استحکام بخشی با تضمین مقاومت قلعه در مقابل هشت ریشتر زلزله انجام شد.

معاون اقتصادی استانداری لرستان گفت: اجرای طرح استحکام بخشی شروع و کار تا حدودی پیش رفت، اما با پایان مدیریت ما و شروع تحریم و کسری بودجه کار متوقف شد.

ابراهیمی افزود: در حال حاضر اجرای بخشی از طرح و رها کردن آن، نه تنها کمکی به استحکام بخشی قلعه نکرده بله تعادل آن را هم بر هم زده است.

وی تاکید کرد: اجرای بخشی از طرح استحکام بخشی قلعه فلک‌الافلاک در حال حاضر یک تهدید جدی است.

معاون اقتصادی استانداری لرستان گفت: از استاندار و متولیان میراث فرهنگی تقاضای تامین اعتبار برای اجرای کامل طرح استحکام بخشی قلعه هستیم تا در مقابل هر گونه لغزش مقاومت لازم را داشته باشد.