معاون اقتصادی استانداری لرستان بر ملزم کردن هلدینگ‌ها و شرکت‌های دولتی به سرمایه‌گذاری در لرستان تاکید کرد و گفت: در لرستان هم رنج کمتر توسعه یافتگی داریم و هم رنج عدم توازن داریم.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی لرستان ، سیروس ابراهیمی شامگاه سه‌شنبه در نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی لرستان در سالن جلسات اتاق بازرگانی اظهار کرد: شاخص اقتصادی هر استان نشان دهنده وضعیت اقتصادی آن استان است که لرستان از این منظر وضعیت خوبی ندارد.

وی خاطرنشان کرد: در ابتدای دولت سیزدهم مجموع مدیریتی استان تلاش کرد تا وضعیت قبل را ارتقا دهد.

معاون اقتصادی استانداری لرستان با بیان اینکه بیش از ۱۳۱ واحد تولیدی کوچک و بزرگ به چرخه تولید بازگشت، افزود: در زمینه صنعت، شیلات، کشاورزی، معدن و گردشگری اتفاق‌های خوبی رخ داده است.

ابراهیمی بیان داشت: توسعه کشت‌های گلخانه‌ای، راه‌اندازی منطقه ویژه اقتصادی بروجرد پس از ۱۱ سال تعطیلی، مجموع غذایی گهر، تولید ۴ برابری گندم، راه اندازی پایانه صادراتی محصولاتی کشاورزی، شروع عملیات ۳ شبکه آبزی‌پروری و … برخی اقدامات انجام شده در ۲ سال اخیر بوده است.

وی با بیان اینکه لرستان از مشکلات مزمن اقتصادی رنج می‌‌برد، گفت: نبود نگاه توازنی مشکل اصلی کشور و به تبع لرستان است، به جای اینکه کشور آمایش‌محور باشد نفوذ محور است، از این‌رو از دولت عدالت محور سیزدهم انتظار نمی‌رود که این رویه ادامه یابد.

معاون اقتصادی استانداری لرستان بر ملزم کردن هلدینگ‌ها و شرکت‌های دولتی به سرمایه‌گذاری در لرستان تاکید و تصریح کرد: در لرستان هم رنج کمتر توسعه یافتگی داریم و هم رنج عدم توازن داریم.

ابراهیمی، پرداخت کمک‌های فنی و اعتباری را از ضروریات استان خواند و گفت: با تحقق این مهم می‌توان سرمایه‌گذاری را در استان تقویت کرد.